Chcąc panować nad swoją wagą, musimy kontrolować ilość dostarczanych i spalanych kalorii. Nadmierne spalanie może prowadzić do osłabienia organizmu lub problemów ze zbudowaniem masy mięśniowym i wyrzeźbieniem sylwetki. Z kolei nadwyżka kalorii będzie prowadzić do przybierania na wadze. Aby mieć pełen obraz zmian zachodzących w naszym organizmie, warto korzystać z różnych aplikacji oraz programów, takich jak np. kalkulator tkanki tłuszczowej.

Rozplanuj swój trening i pilnuj diety

Chudnięcie, przybieranie na wadze lub budowanie wymarzonej sylwetki wymaga sporej samokontroli i wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje nasz organizm. Chcąc dokładnie kontrolować dzienny bilans kalorii, musimy wiedzieć, ile kalorii dostarczyliśmy, a ile udało nam się spalić. Jeżeli ćwiczymy na siłowni, to na wielu urządzeniach mamy pokazaną ilość kalorii, które spaliliśmy podczas wykonywanego przez nas treningu. Sprawa się nieco komplikuje, kiedy nie korzystamy z maszyn, posiadających mechanizmy umożliwiające obserwację naszych postępów.

Dobrym pomysłem jest udanie się do profesjonalnego trenera, który pomoże nam zaplanować trening, pozwalający na spalenie pożądanej przez nas ilości kalorii. Możemy również poszukać różnego rodzaju aplikacji, które pokażą nam, jak wygląda nasze spalanie podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Przykład takiego programu można zobaczyć na https://mindyourbody.pl/kalkulatory/spalone-kalorie/.

Aby nasze wysiłki miały sens, pamiętajmy, że trening to nie wszystko. Liczy się również dobrze skomponowana, prawidłowo zbilansowana dieta, która dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiednią ilość kalorii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwadzieścia =