W jakich sytuacjach musimy się wstrzymać z zabiegiem implantu zęba?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z licznych metod służących odbudowie uzębienia większość dentystów zgodnie wybiera implanty. Niestety, nie każdemu będzie ona służyć. Pytanie kto powinien się zastanowić nad alternatywą?

W tej metodzie powstaje trwały model zębów z porcelany lub innego tworzywa na metalowym korzeniu. Korzeń umieszczany jest w szczęce w podobny sposób, w jaki tkwią w niej korzenie naturalnych zębów. Jeśli zostaną prawidłowo zamocowane, naturalnie wtopią się w szczękę i nie trzeba ich będzie nigdy wymieniać. Takie zęby będą sprawiały naturalne wrażenie zarówno dla pacjenta, jak i jego otoczenia.

Implanty zębowe na tle innych metod

Implanty zębowe są bardziej praktyczne od mostu protetycznego, bo nie grożą zniszczeniem zębów sąsiednich. W przypadku mostu zęby sąsiadujące z ubytkiem trzeba często zeszlifować. Są też później obciążone nakładką. Poza tym, jeśli naturalnych zębów jest mało, nie da się skorzystać z tej metody. Mimo to istnieją jeszcze inne przeciwwskazania – zabiegowi nie może być poddana osoba chora na cukrzycę, AIDS, czy taka, u której wykryto nowotwór. Nie można też pić alkoholu przez kilka dni przed i po zabiegu. Poza tym, nie jest to metoda dla osób, które zgrzytają zębami. Aby dowiedzieć się, czy implanty będą dobrym rozwiązaniem, warto udać się do stomatologa w Szczecinie.

Więcej o rozwiązaniach stosowanych w tamtejszych gabinetach, a także godzinach przyjęć pacjentów na zabieg można znaleźć pod adresem: https://www.slowikmed.pl/opieka-stomatologiczna/implanty-zebow/. Warto skorzystać przed zabiegiem wszczepienia implantów z konsultacji. Może się okazać, że konieczne jest przejście leczenia przed poddaniem się zabiegowi.

Czy implanty zębowe mają wady?

Za największy minus tej metody uznaje się cenę. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że to rozwiązanie wystarczy już do końca życia, łatwo można dojść do wniosku, że implanty zębów w rzeczywistości wcale nie są takie drogie na tle innych metod, które wymagają ciągłych wizyt naprawczych u dentysty czy wymiany już po kilku latach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca w gastronomii – jakie badania są potrzebne przed jej rozpoczęciem?
Praca w gastronomii – jakie badania są potrzebne przed jej rozpoczęciem?
Praca w gastronomii wiąże się przede wszystkim z higieną. Konieczne jest wykonanie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych. Każda osoba zajmująca się […]
Z jakich materiałów wykonuje się konstrukcje otworów okiennych i drzwiowych?
Z jakich materiałów wykonuje się konstrukcje otworów okiennych i drzwiowych?
Nadproża to elementy konstrukcji, które mają za zadanie wzmacniać ją w newralgicznych miejscach. Otwory okienne oraz drzwiowe są właśnie takimi […]
Akcesoria do przyrządzania drinków
Akcesoria do przyrządzania drinków
Profesjonalne akcesoria do przyrządzania drinków przydadzą się na każdej imprezie. Za ich pomocą przygotowanie znanych i lubianych napojów alkoholowych nie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy