Jak uniknąć grypy i przeziębienia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Unikanie przeziębienia oraz grypy, szczególnie zimą, jest niezwykle trudne. To swego rodzaju syzyfowa praca. Nasze wysiłki mogą być bowiem niewystarczające wobec dużej liczby osób, od których potencjalnie możemy się zarazić. Aby przetrwać zimę w dobrym zdrowiu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej zacząć jeszcze w lecie.

 

Zimowa garderoba

Skompletowanie ciepłej garderoby na zimę to obowiązkowy punkt profilaktyki, mającej na celu zapobieganie przeziębieniom. Aby nie ucierpiał na tym nasz domowy budżet, w ciepłe ubrania możemy zaopatrzyć się latem, gdy ich ceny są najniższe. W pierwszej kolejności wybierzmy zimową kurtkę lub płaszcz oraz buty. To do nich będziemy kompletować dodatki. Szczególną troską obdarzyć musimy głowy nasze i naszych bliskich. W domowej szafie muszą więc zagościć czapki dziecięce na zimę oraz szaliki, wykonane z grubej warstwy materiału. Nie zapominajmy również o rękawiczkach. Najlepiej, żeby były one wodoodporne, dzięki czemu nie będą przemakać podczas opadów śniegu.

 

Zdrowotne mikstury

Ciepłe zimowe ubranie to jednak nie wszystko. Kurtki, szaliki i czapki na zimę ochronią nasze ciało z zewnątrz, to my musimy jednak zadbać o jego wnętrze. Naszej odporności nie wzmocnimy z dnia na dzień. Powinniśmy więc dbać o zdrowie przez cały rok. W tym celu do codziennego jadłospisu włączmy porcję świeżych warzyw oraz owoców. Ciepła herbata z miodem i cytryną również wpłynie pozytywnie na działanie naszego organizmu, a przy okazji rozgrzeje nas w zimowe wieczory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrus jak nowy? To możliwe!
Obrus jak nowy? To możliwe!
Obrusy wykonane są z tkanin lnianych i bawełnianych. Mogą być używane na stół w jadalni, stół w kuchni lub stolik […]
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie?
Wybór butów może wydawać się prostą czynnością. Zazwyczaj wchodzimy do sklepu stacjonarnego lub internetowego, przeglądamy dostępne modele, sprawdzamy cenę i […]
Powiedzmy sobie czym jest digital marketing, czyli marketing internetowy
Powiedzmy sobie czym jest digital marketing, czyli marketing internetowy
Zastanawiasz się czym jest marketing internetowy? To bardzo proste, marketing internetowy, czy też digital marketing,  technika marketingowa stosowana na wszystkich […]
Ostatnie wpisy
Polecamy