Pielęgnacja włosów jest ważnym elementem higieny każdego dnia. Na początku warto jest przede wszystkim poznać nasze włosy. Czy są porowate, jakie kosmetyki służą im najlepiej oraz jaki rodzaj pielęgnacji działa na nie najlepiej.

Musimy zadać sobie pytanie, czy nasze włosy są proste, kręcone, przetłuszczające się, cienkie a może suche i łamliwe? Na każdy rodzaj można dopasować odpowiednie kosmetyki i domowe zabiegi.

Kolejnym krokiem jest określenie porowatości. Nisko porowate to takie, które są odporne na uszkodzenia ale też i wszelkie zabiegi. Są zwykle błyszczące i gładkie. Wysoko porowate są wrażliwe, suche i zniszczone i podatne na wszelkie zabiegi. Średnio porowate to takie, które nie wykazują szczególnych cech.

Codzienne dbanie o włosy to podstawa, aby dobrze wyglądały. Musimy dobrać odpowiedni szampon i odżywkę oraz maski, olejki, wcierki i inne. Dobrym zabiegiem jest częste olejowanie włosów. Nakładamy oliwkę, olej lub odżywkę na włosy i zawijamy w ręcznik lub folię i spędzamy tak czas w zależności ile go mamy. Później myjemy włosy metodą OMO (odżywka, mycie, odżywka) i całość spłukujemy. Niektórym służy również sama odżywka do mycia. Po wszystkim można spłukać włosy odpowiednią płukanką i nałożyć jeszcze maskę bez spłukiwania. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że będzie to ciężkie dla naszych włosów. Nic bardziej mylnego. To ogromna bomba witaminowa, która poprawi stan i wygląd naszych włosów. Będą one gładkie, zdrowsze i silniejsze. Aby najlepiej dopasować kosmetyki, trzeba poznać swoje włosy i czasem metodą prób i błędów używać ich i sprawdzać efekty. Jeśli szukasz wszystkiego do włosów, najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach fryzjerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dwanaście =