Koń pozbawiony energii to koń sprawiający problemy. Może mieć humory i słuchać się ani trenera, ani opiekuna, szczególnie, jeśli wymagają od niego wykonania jakiejś pracy lub udania się na trening i realizację ćwiczeń. Istnieje wiele powodów, przez które koń może mieć problemy z energią. Najlepiej zacząć od upewnienia się, że nic mu nie dolega fizycznie (np. problemy stomatologiczne, ortopedyczne lub infekcje wirusowe). Jeśli koń jest zdrowy i nadal nie ma siły do działania, to w takim razie powinno się bliżej przyjrzeć jego diecie,

Co koń powinien jeść?

Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie paszy dla konia. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się przede wszystkim stanem fizycznym zwierzęcia oraz jego upodobaniami. Jednym z dobrze sprawdzających się rodzajów pożywienia są wysłodki buraczane dla koni, które można dodatkowo urozmaicić różnymi suplementami. Te ostatnie najlepiej stosować wtedy, gdy koń ma problemy z przyswajaniem zdrowych substancji z jedzenia i potrzebuje dodatkowego wzmocnienia w tej kwestii.

Jednak najważniejsza w diecie pozostaje pasza w typie siana lub sieczki, ponieważ włókno, które się w nich znajduje, jest jednym z najważniejszych elementów diety konia. To ono jest głównym źródłem energii, która wolno się uwalnia, co pozwala zwierzęciu skutecznie wypełniać postawione przed nim zadania. W celu dowiedzenia się jeszcze więcej odnośnie do  żywienia koni, warto wejść na stronę https://www.zywieniekoni.pl/ i zapoznać się z dostępnymi tam, licznymi informacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − jedenaście =