Jak działa akumulator w motorze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pojazd mechaniczny z silnikiem spalinowym, a więc także i motocykl, musi posiadać akumulator rozruchowy. Jego głównym zadaniem jest przechowywanie pewnej części energii elektrycznej, która zostaje wykorzystana do rozruchu, za pomocą elektrycznego silnika zwanego rozrusznikiem. Oprócz tego może też zasilać światła zewnętrzne i urządzenia pokładowe na postoju, gdy jednostka spalinowa jest wyłączona.

Napięcie akumulatora

Najważniejszym parametrem każdej instalacji elektrycznej jest napięcie pracy. Do niego dostosowana musi być bateria. W przypadku praktycznie wszystkich produkowanych obecnie motocykli, wykorzystują one 12-woltową instalację. Jednak wiele starszych motorów, które wciąż możemy spotkać na ulicach, pracowała na napięciu 6 wolt. Akumulator motocyklowy możemy więc kupić na te dwa rodzaje napięć i nie możemy się pomylić, ponieważ podłączenie nieprawidłowej baterii może zniszczyć całą instalację, a nawet doprowadzić do pożaru maszyny.

Kupujemy nową baterię

Często po zimowym okresie postoju może się okazać, że stary akumulator odmówił posłuszeństwa. Pomimo ładowania nie jest on w stanie zapewnić wystarczająco dużego prądu, by uruchomić rozrusznik. Wtedy nie mamy wyjścia, musimy zakupić nową baterię. W tym celu powinniśmy wyszukać dowolny sklep motoryzacyjny w okolicy, najczęściej sprzedają one również akumulatory Wrocław ma mnóstwo takich punktów, bez problemu dokonamy zakupu w dobrej cenie nie opuszczając naszej dzielnicy. Warto jednak o naszą baterię dbać, zimą wymontowywać i zabierać do mieszkania, wtedy kupowanie nowej wiosną nie będzie konieczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Awarie zdarzają się w każdym domu w najmniej spodziewanych chwilach, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w swój […]
O czym warto wiedzieć zanim wyruszy się w podróż kamperem?
O czym warto wiedzieć zanim wyruszy się w podróż kamperem?
Jako ludzie raczej przyzwyczailiśmy się do osiadłego trybu życia, który wiąże się z posiadaniem stałego miejsca zamieszkania. Raczej rzadko podróżujemy, […]
Co to jest outsourcing IT?
Co to jest outsourcing IT?
Outsourcing IT to coraz częściej ostatnio wybierana przez firmy forma nadzoru nad projektami informatycznymi. Dzisiaj każde szanujące się przedsiębiorstwo posiada […]
Ostatnie wpisy
Polecamy