Jakie są objawy, że turbina nadaje się do regeneracji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turbosprężarki są ważną częścią silnika Twojego samochodu i wymagają regularnej konserwacji. Objawy turbo do regeneracji mogą być subtelne, ale mogą też być bardzo oczywiste.

Uszkodzona turbosprężarka wpłynie na wydajność Twojego samochodu, więc ważne jest, aby rozpoznać znaki tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli zauważysz któryś z tych znaków, to czas, aby Twój samochód został sprawdzony przez profesjonalnego mechanika:

Stały gwiżdżący hałas dochodzący z wnęki silnika 

Jest to spowodowane przez powietrze przechodzące przez koło sprężarki, gdy ulegnie ona awarii. Aby uniknąć uszkodzenia innych części silnika, należy natychmiast naprawić ten problem.

Utrata mocy podczas przyspieszania lub pokonywania wzniesień

Jest to spowodowane niewystarczającą ilością powietrza dostarczanego do komory spalania w wystarczająco szybkim tempie, aby w każdym cyklu (pełnym suwie dolotu) nastąpiło prawidłowe spalanie. Uszkodzona turbosprężarka może dostarczyć tylko tyle powietrza za jednym razem, co oznacza, że nie będzie wystarczającej ilości tlenu do spalenia całego paliwa wtryskiwanego do każdego cylindra podczas każdego cyklu (pełny suw wydechu). Rezultatem jest zmniejszenie mocy i zmniejszenie zużycia paliwa, ponieważ więcej paliwa jest zużywane niż jest to konieczne do utrzymania normalnych obrotów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://dieselserwis-poznan.pl/regeneracja-turbosprezarek-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto mieć etui na telefon
Dlaczego warto mieć etui na telefon
Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście warto mieć etui na telefon. Odpowiedź natomiast jest prosta – tak. Takie etui jest […]
Najpiękniejsze miejsca, do których warto się wybrać podczas podróży kamperem
Najpiękniejsze miejsca, do których warto się wybrać podczas podróży kamperem
Samochody kempingowe to świetny sposób na zwiedzanie świata. Są zabawne, praktyczne i mogą być zaskakująco luksusowe. Nie chodzi tylko o […]
Zapachy świec na zimę
Zapachy świec na zimę
Świece to nie tylko piękna, tradycyjna ozdoba, ale również element wystroju wnętrza. Można nimi ozdobić salon, dodać ciepłego klimatu kuchni […]
Ostatnie wpisy
Polecamy