Jeśli chcesz aby na twoim balkonie było kolorowo przez cały rok, zainwestuj w rośliny zimozielone. Są to nie tylko iglaki, ale także krzewy liściaste i pnącza – co ciekawe, liście, lub igły niektórych gatunków mogą być różnobarwne. Dodatkowo będą stanowić wspaniałe tło dla roślin sezonowych.

O czym należy pamiętać?

O tym, aby zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. A więc trzeba je posadzić w odpowiednim miejscu. Warto do tego celu wybrać donice ogrodowe kompozytowe. Dzięki temu, że doniczki są wykonane z materiałów wysokiej jakości, posiadają dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – nie musisz się martwić, że zniszczą się podczas deszczu, czy śniegu. Kolejnym ich plusem jest to, że nie wymagają konserwacji, a także dostępne są w różnych kolorach – sam możesz dopasować styl, jaki Ci odpowiada.

Na jakie rośliny się zdecydować?

Dobór roślin zależy w dużej mierze od Twojego upodobania. Jednak warto rozejrzeć się nad gatunkami, takimi jak: bluszcz, barwinek pospolity, golteria pełzająca, kiścień, cyprysik groszkowy, czy jałowiec płożący. Dlaczego? Bo są łatwe w uprawie, a także świetnie się prezentują. Będą dobrym rozwiązaniem na tarasy, balkony, ale również do przydomowego ogrodu. Jeśli posiadasz kawałek zieleni, dobrze sprawdzą się większe krzewy, czy drzewa. Możesz zakupić forsycje, czy bez lilak. Całoroczną zieleń zapewni zasadzenie bukszpanu. Natomiast, jeśli szukasz czegoś, co sprawi, że Twój balkon będzie różnokolorowy – wybierz różne odmiany roślin sezonowych, takich jak: pelargonie, astry, lub bidnes (uszczep rózgowaty).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 18 =