Jak urządzić mały salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie uważa się, że małe pomieszczenia są trudne do zagospodarowania bez konieczności zagracania pokoju i jego optycznego zmniejszenia. Nic bardziej mylnego. Bardzo często można w łatwy sposób urządzić mały salon, który będzie wyglądał pięknie, nowocześnie i przestronnie. Trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze nasz mały salon powinien być jasny. Czyli, biel, beż, szarość lub pastele na ścianach. Do tego minimalna ilość mebli. Jeśli chcemy wybrać szafą lub komodę powinniśmy zdecydować się na taką o małych gabarytach. Narożniki salonowe są świetną opcję, aby zachować jak najwięcej wolnego miejsca i stworzyć efektowne wnętrze. Dodatkowo mają one funkcję spania więc są idealne dla przyjezdnych gości lub gdy chcemy urządzić sobie także swój kącik.

Powinniśmy zrezygnować z nadmiernej ilości zbędnych dodatków takich jak półki, wszelkie ramki na zdjęcia, figurki kwiaty czy inne dekoracje. Ciężkie i ciemne zasłony również spowodują przesyt i zmniejszą optycznie pokój. Dlatego lepiej jest powiesić delikatne firanki lub zasłonki, a ostatecznie zostawić okno z jasną roletą. Jeśli chcemy mieć dywan, powinien być to mały dywanik, który nie będzie zbyt ciemny.

Ważnym elementem, który optycznie powiększy nasze wnętrze jest lustro. Świetnie sprawdza się w nowoczesnym stylu, dodaję klasy i jest bardzo funkcjonalne.

Te kilka powyższych zasad stworzony bardzo klimatyczne miejsce i pozwoli spędzać w nim miły czas. Mały salon może być równie przyjemny i miły, aby codziennie móc odpoczywać, a nawet zapraszać gości.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem meblowym Sofart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić swój komfort podczas spania?
Jak poprawić swój komfort podczas spania?
Sen odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ pozwala zregenerować siły i przygotować się na kolejne wyzwania. Bez względu na to, czy […]
Jak schudnąć zdrowo i szybko?
Jak schudnąć zdrowo i szybko?
Utrata wagi jest wspólnym celem dla wielu osób. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć z powodów zdrowotnych, czy po prostu, […]
Najważniejsze produkty dla niemowlaka
Najważniejsze produkty dla niemowlaka
Pojawienie się w domu niemowlęcia wymaga od rodziców poczynienia odpowiednich przygotowań, których ważnym elementem jest zaopatrzenie się w produkty niezbędne […]
Ostatnie wpisy
Polecamy