Jak urządzić mały salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie uważa się, że małe pomieszczenia są trudne do zagospodarowania bez konieczności zagracania pokoju i jego optycznego zmniejszenia. Nic bardziej mylnego. Bardzo często można w łatwy sposób urządzić mały salon, który będzie wyglądał pięknie, nowocześnie i przestronnie. Trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze nasz mały salon powinien być jasny. Czyli, biel, beż, szarość lub pastele na ścianach. Do tego minimalna ilość mebli. Jeśli chcemy wybrać szafą lub komodę powinniśmy zdecydować się na taką o małych gabarytach. Narożniki salonowe są świetną opcję, aby zachować jak najwięcej wolnego miejsca i stworzyć efektowne wnętrze. Dodatkowo mają one funkcję spania więc są idealne dla przyjezdnych gości lub gdy chcemy urządzić sobie także swój kącik.

Powinniśmy zrezygnować z nadmiernej ilości zbędnych dodatków takich jak półki, wszelkie ramki na zdjęcia, figurki kwiaty czy inne dekoracje. Ciężkie i ciemne zasłony również spowodują przesyt i zmniejszą optycznie pokój. Dlatego lepiej jest powiesić delikatne firanki lub zasłonki, a ostatecznie zostawić okno z jasną roletą. Jeśli chcemy mieć dywan, powinien być to mały dywanik, który nie będzie zbyt ciemny.

Ważnym elementem, który optycznie powiększy nasze wnętrze jest lustro. Świetnie sprawdza się w nowoczesnym stylu, dodaję klasy i jest bardzo funkcjonalne.

Te kilka powyższych zasad stworzony bardzo klimatyczne miejsce i pozwoli spędzać w nim miły czas. Mały salon może być równie przyjemny i miły, aby codziennie móc odpoczywać, a nawet zapraszać gości.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem meblowym Sofart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypoczynek blisko natury – gdzie warto wypocząć?
Wypoczynek blisko natury – gdzie warto wypocząć?
Na co dzień większość osób ciężko pracuje zawodowo, ewentualnie intensywnie się uczy. Po jakimś czasie staje się to niezwykle obciążające […]
Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze stołu do jadalni?
Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze stołu do jadalni?
Dobrze zaprojektowane wnętrze sprawia, że w domu czujemy się komfortowo. Jeśli posiadamy jadalnię, warto, by jej najważniejszy element, czyli stół, […]
Jaki akumulator do samochodu?
Jaki akumulator do samochodu?
Akumulator jest bardzo ważnym elementem pojazdu. Odpowiada on nie tylko za zasilanie wszelkich urządzeń elektronicznych wtedy, gdy samochód jest wyłączony. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy