Jak urządzić mały salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie uważa się, że małe pomieszczenia są trudne do zagospodarowania bez konieczności zagracania pokoju i jego optycznego zmniejszenia. Nic bardziej mylnego. Bardzo często można w łatwy sposób urządzić mały salon, który będzie wyglądał pięknie, nowocześnie i przestronnie. Trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze nasz mały salon powinien być jasny. Czyli, biel, beż, szarość lub pastele na ścianach. Do tego minimalna ilość mebli. Jeśli chcemy wybrać szafą lub komodę powinniśmy zdecydować się na taką o małych gabarytach. Narożniki salonowe są świetną opcję, aby zachować jak najwięcej wolnego miejsca i stworzyć efektowne wnętrze. Dodatkowo mają one funkcję spania więc są idealne dla przyjezdnych gości lub gdy chcemy urządzić sobie także swój kącik.

Powinniśmy zrezygnować z nadmiernej ilości zbędnych dodatków takich jak półki, wszelkie ramki na zdjęcia, figurki kwiaty czy inne dekoracje. Ciężkie i ciemne zasłony również spowodują przesyt i zmniejszą optycznie pokój. Dlatego lepiej jest powiesić delikatne firanki lub zasłonki, a ostatecznie zostawić okno z jasną roletą. Jeśli chcemy mieć dywan, powinien być to mały dywanik, który nie będzie zbyt ciemny.

Ważnym elementem, który optycznie powiększy nasze wnętrze jest lustro. Świetnie sprawdza się w nowoczesnym stylu, dodaję klasy i jest bardzo funkcjonalne.

Te kilka powyższych zasad stworzony bardzo klimatyczne miejsce i pozwoli spędzać w nim miły czas. Mały salon może być równie przyjemny i miły, aby codziennie móc odpoczywać, a nawet zapraszać gości.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem meblowym Sofart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klasyka i nowoczesność w salonie – jak to łączyć?
Klasyka i nowoczesność w salonie – jak to łączyć?
Choć mogłoby się zdawać, że połączenie klasyki i nowoczesności we wspólnym projekcie salonu jest bardzo trudne do osiągnięcia, to nic […]
Schorzenia oczu, które leczy nowoczesna okulistyka
Schorzenia oczu, które leczy nowoczesna okulistyka
Do niedawna większość chorób oczu było uznanych za niewyleczalne schorzenia. Brak odpowiedniej diagnostyki, wystarczającej wiedzy oraz nowoczesnych metod leczenia sprawiało, […]
Co zrobić, gdy iphone nie chce się włączyć?
Co zrobić, gdy iphone nie chce się włączyć?
Gdy Twój iPhone nie chce się włączyć, możesz poczuć ogromny niepokój. Nie wpadaj jednak w panikę – jest wiele rzeczy, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy