Hortensja ogrodowa to pięknie kwitnąca, posiadająca wiele kolorystycznych odmian roślina. Niejeden właściciel przydomowego ogródka bądź też działki marzy o jej posiadaniu. Jednak hortensja bywa dość kapryśna i ma niemałe wymagania odnośnie gleby, w której rośnie. Jak zapewnić jej jak najlepsze warunki, aby móc cieszyć oczy widokiem tego eleganckiego krzewu ozdobnego?

Hydrangea macrophylla – jak ją uprawiać?

Piękne, kolorowe kwiatostany hortensji wymagają szczególnej troski. Mówi się, że nie jest to krzew dla początkujących wielbicieli ogrodnictwa. Jednak i oni mogą poradzić sobie z  jej uprawą. Pamiętać jednak muszą o właściwym nawożeniu rośliny. Szczególnie w okresie jej wzrostu i kwitnienia, który trwać może przez całe lato aż do jesieni. Najlepiej do tego celu sprawdzą się nawozy naturalne, których ogromny wybór znaleźć można na stronie https://marketbio.pl/category/nawozy-naturalne.

Hortensje najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych. Zniosą także te półcieniste, w których będą szybciej rosły, jednak nieco słabiej kwitły. Najważniejsza w ich uprawie jest jakość podłoża. Potrzebują gleby próchniczej, dobrze przepuszczalnej i wilgotnej. Dbałość o właściwe nawodnienie jest szczególnie ważna w okresie ich kwitnienia. Nie mogą jednak stać w ziemi gliniastej, która zatrzymuje zbyt duże ilości wody i naraża roślinę na gnicie korzeni i wystąpienie chorób grzybowych. Dobrze prezentują się posadzone w pojedynkę albo w wielobarwnych kompozycjach na tle trawnika lub iglastych drzewek. Mogą pełnić także funkcje wielobarwnego żywopłotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziewięć =