Jak dbać o kamień we wnętrzach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stosowanie kamienia w celu upiększenia wnętrz budynków staje się coraz bardziej popularną praktyką architektoniczną. Różnego rodzaju kamienie świetnie wkomponowują się w większość stylów wystroju, dzięki czemu w pewnym sensie stanowią uniwersalną ozdobę. Jednak jest to ozdoba, o którą trzeba odpowiednio dbać, bowiem różne rodzaje kamienia różnie reagują na środki czystości, więc należy je odpowiednio dobierać. W większości przypadków powinno się unikać wszelkich detergentów o kwaśnym odczynie.

Jest tak np. z granitem, który dodatkowo źle znosi wosk, ponieważ może przez niego stać się matowy. W przypadku marmuru natomiast również należy unikać kwaśnych odczynów, ale warto za to sięgnąć po nabłyszczacz, który nada powierzchni elegancki połysk. Piaskowiec, jako że jest dosyć delikatny, myje się za pomocą specjalnych środków do niego przeznaczonych i unika przy tym stosowania twardych szczotek i tarcia. Jednymi z bardziej wytrzymałych powierzchni kamiennych są spieki kwarcowe Wrocław to miasto, gdzie można kupić je w dobrej jakości.

Może warto pomyśleć o schodach z kamienia?

Chociaż często stosowany, kamień wciąż przeznacza się w głównej mierze na ściany lub blaty, a schody wykonuje się z drewna. Jednak warto pomyśleć o zmianie tego przyzwyczajenia, ponieważ kamienne schody nie tylko dobrze wyglądają, ale są również dużo bardziej wytrzymałe niż te drewniane.

Aby dowiedzieć się więcej o kładzeniu kamienia na schody, warto wejść na stronę http://kominkidesign.pl/schody-kamienne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co najczęściej się psuje w urządzeniach AGD?
Co najczęściej się psuje w urządzeniach AGD?
Urządzenia są wołami roboczymi nowoczesnego gospodarstwa domowego. Od czasu, gdy budzimy się do snu, są one tam, aby pomóc nam […]
Kiedy zacząć przygotowania do Świąt, żeby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę?
Kiedy zacząć przygotowania do Świąt, żeby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę?
Wielu ludzi zaczyna myśleć o Bożym Narodzeniu tuż po powrocie z wakacji. Gdy skończy się nasz urlop, a za oknami […]
Nadruk na kartonach – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Nadruk na kartonach – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Wysokiej jakości produkty powinny być solidnie i estetycznie zapakowane. Wymagający klienci oceniają wyroby również na tej podstawie, dlatego firmy starają […]
Ostatnie wpisy
Polecamy