Stosowanie kamienia w celu upiększenia wnętrz budynków staje się coraz bardziej popularną praktyką architektoniczną. Różnego rodzaju kamienie świetnie wkomponowują się w większość stylów wystroju, dzięki czemu w pewnym sensie stanowią uniwersalną ozdobę. Jednak jest to ozdoba, o którą trzeba odpowiednio dbać, bowiem różne rodzaje kamienia różnie reagują na środki czystości, więc należy je odpowiednio dobierać. W większości przypadków powinno się unikać wszelkich detergentów o kwaśnym odczynie.

Jest tak np. z granitem, który dodatkowo źle znosi wosk, ponieważ może przez niego stać się matowy. W przypadku marmuru natomiast również należy unikać kwaśnych odczynów, ale warto za to sięgnąć po nabłyszczacz, który nada powierzchni elegancki połysk. Piaskowiec, jako że jest dosyć delikatny, myje się za pomocą specjalnych środków do niego przeznaczonych i unika przy tym stosowania twardych szczotek i tarcia. Jednymi z bardziej wytrzymałych powierzchni kamiennych są spieki kwarcowe Wrocław to miasto, gdzie można kupić je w dobrej jakości.

Może warto pomyśleć o schodach z kamienia?

Chociaż często stosowany, kamień wciąż przeznacza się w głównej mierze na ściany lub blaty, a schody wykonuje się z drewna. Jednak warto pomyśleć o zmianie tego przyzwyczajenia, ponieważ kamienne schody nie tylko dobrze wyglądają, ale są również dużo bardziej wytrzymałe niż te drewniane.

Aby dowiedzieć się więcej o kładzeniu kamienia na schody, warto wejść na stronę http://kominkidesign.pl/schody-kamienne/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =