Monitoring GPS pojazdów to nie tylko bardzo przydatne, ale już chyba niezbędne urządzenie dla wszystkich firm transportowych i tych, które dysponują dużą flotą pojazdów służbowych.

Koszt niewielki, korzyści sporo

Koszt zakupu tego typu urządzeń nie jest już dziś duży, a korzyści jest z tego sprzętu wiele. Może on uchronić przed kradzieżą pojazdu, ponieważ kiedy złodziej zauważy informacje o takim wyposażeniu, po prostu z niej zrezygnuje. A gdy już do niej dojdzie, to taki system na pewno pozwoli na jego szybsze odzyskanie. Tym bardziej, że lokalizacja samochodów odbywa się obecnie w tak zwanym czasie rzeczywistym i śledzenie ich pozycji możliwe jest również na zwykłym smartfonie.

Trasa do zmiany

Dzięki temu można bardzo łatwo sprawdzić, czy pracownik nie oszukuje. Czy zmierza do miejsca, w które został skierowany. Można również na bieżąco korygować plan jego pracy. Modyfikować trasę i na przykład zmieniać – zgodnie z potrzebami – miejsca załadunków. Lub skierować przedstawiciela firmy tam, gdzie potrzebny jest nagły i bezpośredni kontakt z klientem, bądź kontrahentem.

Większe bezpieczeństwo

Poza tym pracownik mający świadomość śledzenia na bieżąco jego pozycji, też będzie bardziej zdyscyplinowany. Szczególnie, że systemy lokalizacyjne mają też funkcje rejestrujące styl jazdy kierowcy i ilość spalanego przez niego paliwa.Taki monitoring GPS pojazdów pozwala również pracodawcy na łatwiejsze rozliczanie czasu pracy załogi. Wpływa także na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Gdy system wskazuje, że z samochodem dzieje się coś dziwnego, na przykład nagle bardzo mocno zboczył z trasy lub wjechał do lasu, można szybko zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 6 =