Czym się kierować przy wyborze maszyn CNC?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze maszyny CNC. Jeśli szukasz maszyny zbudowanej na zamówienie, istnieją również dodatkowe względy.

Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć:

Budżet

Ile chcesz wydać? Jeśli pracujesz na niskim budżecie, nie ma potrzeby, aby kupować najdroższą opcję. Możesz znaleźć dobre używane maszyny w rozsądnych cenach, a nawet nowe, które są przystępne, jeśli twój projekt nie wymaga ogromnej ilości mocy lub precyzji. Jeśli masz wysoki budżet i chcesz mieć sprzęt klasy profesjonalnej, jest kilka opcji do wyboru.

Trwałość

Jak długo oczekujesz, że Twoja maszyna będzie trwała? Jeśli będzie często używana, to musi być zbudowana z wysokiej jakości części, które wytrzymają ciężkie użytkowanie przy minimalnej konserwacji. Jeśli nie potrzebujesz maszyny do zastosowań komercyjnych, to może wystarczyć tania opcja.

Precyzja

Większość ludzi myśli o dokładności najpierw, gdy myślą o maszynach CNC, ale ważne jest, aby spojrzeć na inne aspekty, jak również. Na przykład, jak precyzyjna jest ścieżka narzędzia? Czy możliwe jest, aby maszyna z czasem przestała się ustawiać? Jak dokładnie mierzy odległość? Niektóre maszyny mają więcej opcji niż inne, jeśli chodzi o tego typu rzeczy.

Moc

Większa moc oznacza szybsze prędkości cięcia i większe posuwy (co zwiększa moment obrotowy). Ogólnie rzecz biorąc, większe silniki oznaczają lepszą wydajność – zwłaszcza w przypadku materiałów takich jak aluminium i tworzywa sztuczne (które wymagają większych prędkości posuwu). Jednak większe silniki oznaczają również większy hałas i wytwarzanie ciepła, a z czasem wymagają większej konserwacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oprawić książkę?
Jak oprawić książkę?
Oprawianie książek to szerokie i fascynujące zagadnienie. Współcześnie, oferowany przez drukarnie cyfrowy druk książek, pozwala autorom na samodzielne przygotowanie tekstu […]
Co mężczyzna powinien ubrać na eleganckie przyjęcie?
Co mężczyzna powinien ubrać na eleganckie przyjęcie?
Ponadczasowa klasyka Mężczyzna wybierający się na eleganckie przyjęcie powinien postawić na klasykę, która jest zawsze modna. Jeżeli wydarzenie odbywa się […]
Drobne akcesoria, które ułatwią korzystanie z łazienki
Drobne akcesoria, które ułatwią korzystanie z łazienki
Urządzając łazienkę powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim jej funkcjonalność. Wygląd oczywiście też ma znaczenie. Między innymi dlatego decydujemy się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy