Czym się kierować przy wyborze maszyn CNC?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze maszyny CNC. Jeśli szukasz maszyny zbudowanej na zamówienie, istnieją również dodatkowe względy.

Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć:

Budżet

Ile chcesz wydać? Jeśli pracujesz na niskim budżecie, nie ma potrzeby, aby kupować najdroższą opcję. Możesz znaleźć dobre używane maszyny w rozsądnych cenach, a nawet nowe, które są przystępne, jeśli twój projekt nie wymaga ogromnej ilości mocy lub precyzji. Jeśli masz wysoki budżet i chcesz mieć sprzęt klasy profesjonalnej, jest kilka opcji do wyboru.

Trwałość

Jak długo oczekujesz, że Twoja maszyna będzie trwała? Jeśli będzie często używana, to musi być zbudowana z wysokiej jakości części, które wytrzymają ciężkie użytkowanie przy minimalnej konserwacji. Jeśli nie potrzebujesz maszyny do zastosowań komercyjnych, to może wystarczyć tania opcja.

Precyzja

Większość ludzi myśli o dokładności najpierw, gdy myślą o maszynach CNC, ale ważne jest, aby spojrzeć na inne aspekty, jak również. Na przykład, jak precyzyjna jest ścieżka narzędzia? Czy możliwe jest, aby maszyna z czasem przestała się ustawiać? Jak dokładnie mierzy odległość? Niektóre maszyny mają więcej opcji niż inne, jeśli chodzi o tego typu rzeczy.

Moc

Większa moc oznacza szybsze prędkości cięcia i większe posuwy (co zwiększa moment obrotowy). Ogólnie rzecz biorąc, większe silniki oznaczają lepszą wydajność – zwłaszcza w przypadku materiałów takich jak aluminium i tworzywa sztuczne (które wymagają większych prędkości posuwu). Jednak większe silniki oznaczają również większy hałas i wytwarzanie ciepła, a z czasem wymagają większej konserwacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawdzić stan układu wydechowego w aucie?
Jak sprawdzić stan układu wydechowego w aucie?
Układ wydechowy musi być sprawny, by auto mogło zaliczyć przegląd techniczny, oraz byśmy mogli mówić o komforcie jazdy. Trudno bowiem […]
Jak zwiększyć efektywność pracy w firmie?
Jak zwiększyć efektywność pracy w firmie?
Jak powszechnie wiadomo, solidna kadra pracownicza to jeden z kluczy do osiągnięcia sukcesu w prowadzeniu firmy. Każdemu przełożonemu zależy na […]
Prezenty dla młodej mamy
Prezenty dla młodej mamy
Oczekując dziecka, najbardziej skupiamy się na jego potrzebach, tak więc planujemy zakup ciuszków, pościeli, wózka bądź też łóżeczka. Snując plany […]
Ostatnie wpisy
Polecamy