Praca w biurze zazwyczaj wymaga spędzenia dużej ilości czasu, siedząc na krześle biurowym w pozycji, który może powodować bóle kręgosłupa. W związku z tym, aby uniknąć problemów z kręgosłupem, ważne jest mieć ergonomiczne krzesło, które wspiera dolną część pleców i sprzyja dobrej postawie.

Jakie ergonomiczne krzesło biurowe jest najlepsze?

Istnieje wiele rodzajów ergonomicznych krzeseł, dostępnych do użytku w biurze. Żaden typ krzesła biurowego nie jest koniecznie najlepszy, ale jest kilka rzeczy bardzo ważnych, które muszą się znaleźć w takim krześle. Takie rzeczy pozwolą, że indywidualny użytkownik znajdzie mebel, który dopasuje się do jego konkretnych potrzeb. Tanie fotele do biura są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jakie cechy powinien posiadać dobre ergonomiczne krzesło biurowe?

Biorąc pod uwagę konwencjonalny styl krzesła biurowego, istnieje wiele rzeczy, które powinno posiadać ergonomiczne krzesło biurowe:

  • wysokość siedzenia – powinna być łatwo regulowana. Pneumatyczna dźwignia regulacji to najprostszy sposób. Użytkownik powinien trzymać płasko stopy na podłodze, z udami poziomo ramionami na wysokości biurka. Dobra postawa pomaga zmniejszyć ból pleców. Krzesła biurowe tanie również mogą spełniać to zadanie.
  • szerokość i głębokość siedziska – siedzisko powinno mieć odpowiednią szerokość i głębokość, aby dopasować się do każdego użytkownika. Głębokość musi być wystarczająca, aby użytkownik mógł usiąść plecami do oparcia ergonomicznego krzesła biurowego, pozostawiając odpowiednią odległość między tylną częścią kolan a siedzeniem krzesła. Pochylenie siedziska do przodu i do tyłu powinno być regulowane.
  • podparcie lędźwi – wsparcie dolnej części pleców w ergonomicznym fotelu jest bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =