Jak wybrać odpowiednie krzesła biurowe dla pracowników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w biurze zazwyczaj wymaga spędzenia dużej ilości czasu, siedząc na krześle biurowym w pozycji, który może powodować bóle kręgosłupa. W związku z tym, aby uniknąć problemów z kręgosłupem, ważne jest mieć ergonomiczne krzesło, które wspiera dolną część pleców i sprzyja dobrej postawie.

Jakie ergonomiczne krzesło biurowe jest najlepsze?

Istnieje wiele rodzajów ergonomicznych krzeseł, dostępnych do użytku w biurze. Żaden typ krzesła biurowego nie jest koniecznie najlepszy, ale jest kilka rzeczy bardzo ważnych, które muszą się znaleźć w takim krześle. Takie rzeczy pozwolą, że indywidualny użytkownik znajdzie mebel, który dopasuje się do jego konkretnych potrzeb. Tanie fotele do biura są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jakie cechy powinien posiadać dobre ergonomiczne krzesło biurowe?

Biorąc pod uwagę konwencjonalny styl krzesła biurowego, istnieje wiele rzeczy, które powinno posiadać ergonomiczne krzesło biurowe:

  • wysokość siedzenia – powinna być łatwo regulowana. Pneumatyczna dźwignia regulacji to najprostszy sposób. Użytkownik powinien trzymać płasko stopy na podłodze, z udami poziomo ramionami na wysokości biurka. Dobra postawa pomaga zmniejszyć ból pleców. Krzesła biurowe tanie również mogą spełniać to zadanie.
  • szerokość i głębokość siedziska – siedzisko powinno mieć odpowiednią szerokość i głębokość, aby dopasować się do każdego użytkownika. Głębokość musi być wystarczająca, aby użytkownik mógł usiąść plecami do oparcia ergonomicznego krzesła biurowego, pozostawiając odpowiednią odległość między tylną częścią kolan a siedzeniem krzesła. Pochylenie siedziska do przodu i do tyłu powinno być regulowane.
  • podparcie lędźwi – wsparcie dolnej części pleców w ergonomicznym fotelu jest bardzo ważne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakiej platformie stworzyć aplikację mobilną?
Na jakiej platformie stworzyć aplikację mobilną?
Aplikacje mobilne stanowią znaczącą część całego rynku IT. Smartfony są wykorzystywane na coraz większą skalę i już prawie połowa ruchu […]
Rozwiązania cyfrowe, które polepszą funkcjonowanie niejednej firmy na rynku
Rozwiązania cyfrowe, które polepszą funkcjonowanie niejednej firmy na rynku
Do niedawna firmy działające na rynku musiały borykać się z wieloma problemami dotyczącymi m.in. szybkiej komunikacji pomiędzy oddziałami, czy też […]
Kiedy warto zamontować w domu pompę ciepła?
Kiedy warto zamontować w domu pompę ciepła?
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które z roku na rok zyskuje na popularności i jest coraz chętniej montowane w domach […]
Ostatnie wpisy
Polecamy