Przed wypożyczeniem auta warto zapoznać się, jakie dokumenty trzeba podpisać, aby móc ruszyć w podróż wypożyczonym samochodem. Pomoże to uniknąć nie potrzebnego stresu, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy korzystamy z usług tego rodzaju firmy. Przed przystąpieniem do podpisania niezbędnych dokumentów warto wcześniej zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, aby podczas wizyty w jej siedzibie móc rozwiać wszelkie wątpliwości, jeśli takie się pojawią.

Jakie dokumenty niezbędne są do wypożyczenia auta?

Każda wypożyczalnia wymaga od swoich klientów okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz prawa jazdy. Niekiedy, aby wypożyczyć samochód konieczne jest ukończenie 21 roku życia oraz posiadanie prawa jazdy minimum od roku. Warto wcześniej zorientować się, czy firma prowadząca wynajem przestrzega tych wymogów.

Do wynajmu auta konieczne jest podpisanie umowy, w której zawarte są najważniejsze informacje dotyczące kierowcy, samochodu oraz warunków jego użytkowania. Znajdują się w niej przede wszystkim dane osoby, która je wypożycza oraz dokładne ramy czasowe, w których będzie ono użytkowane. Nie może w niej zabraknąć także informacji o limicie kilometrów, wysokości ubezpieczenia oraz warunkach pobrania i zwrotu kaucji. Uzupełnieniem umowy jest protokół odebrania samochodu, na którym zawarte są wszelkie informacje dotyczące stanu technicznego pojazdu. Jeśli podczas oględzin przed wypożyczeniem okaże się, że auto ma jakieś rysy, skazy itp. trzeba to ująć w protokole. Jeśli interesuje nas szybki i sprawny wynajem samochodów Wyszków oraz inne większe miasta mają renomowane punkty, w których możemy tego dokonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − piętnaście =