Adopcja psa ze schroniska – dlaczego warto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adopcja psa ze schroniska to nie tylko opcja, ale to niesamowity sposób na znalezienie nowego najlepszego przyjaciela. Jest tak wiele psów, które potrzebują domów, a schroniska są nimi przepełnione. Pies ze schroniska będzie Ci wdzięczny.

Proces adopcji psa ze schroniska jest często o wiele bardziej skomplikowany niż zabranie go do domu od hodowcy lub sklepu zoologicznego.

Kiedy adoptujesz zwierzę, ratujesz jego życie i dajesz mu szansę na przeżycie swoich dni w kochającym domu. Ale jest wiele powodów, dla których warto adoptować psa ze schroniska i wiele korzyści, które płyną z tego.

Ratowanie życia

Powodem numer jeden, aby adoptować ze schroniska, jest to, że ratujesz życie. Psy w schroniskach często mają problemy medyczne i behawioralne, które utrudniają im znalezienie domów. Wiele psów w schroniskach zostało porzuconych przez właścicieli, którzy już ich nie chcą, lub które niepotrzebnie umierają, ponieważ nie zostały wysterylizowane lub wykastrowane. Adoptując zwierzę ze schroniska zamiast kupować je od hodowcy, pomagasz utrzymać to zwierzę z dala od niebezpieczeństwa i dajesz mu kolejną szansę na szczęście z kimś, kto pokocha go bezwarunkowo.

Pomaga zaoszczędzić pieniądze 

Adopcja Twojego następnego futrzanego przyjaciela może być mniej kosztowna niż zakup jednego z organizacji ratunkowej dla zwierząt lub hodowcy – zwłaszcza jeśli adoptujesz kilka psów jednocześnie! Schroniska często oferują zniżki na opłaty adopcyjne, jeśli weźmiesz do domu więcej niż jedno zwierzę naraz, więc sprawdź w lokalnym schronisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zwiększ przestrzeń w małym mieszkaniu
Zwiększ przestrzeń w małym mieszkaniu
Urządzenie małego mieszkania jest często nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli ma zamieszkać w nim kilka osób. Należy pamiętać o zastosowaniu […]
Miodność a awaryjność – pojedynek  pomiędzy konsolami z serii Xbox i Playstation
Miodność a awaryjność – pojedynek pomiędzy konsolami z serii Xbox i Playstation
Posiadając konsolę do gier, gracze częściej lub rzadziej (w zależności od typu, np. PlayStation bądź Xbox) mogą zmagać się z […]
Do czego przydają się foliowe opakowania?
Do czego przydają się foliowe opakowania?
Opakowania foliowe to wszechstronny, łatwy sposób na przygotowanie jedzenia na kemping, wędrówki i inne aktywności na świeżym powietrzu. Są one […]
Ostatnie wpisy
Polecamy