Jakie zabawki warto kupić dziecku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość rodziców wychodzi z założenia, że dziecięce akcesoria powinny być kolorowe i oryginalne pod względem estetycznym. Stwierdzenie to dotyczy również zabawek, które w znaczny sposób wspierają rozwój malucha, stymulując jego zmysły.

Kolorowe czy czarno-białe?

Odpowiednio dobrane zabawki to gwarancja prawidłowego rozwoju małego człowieka. Dzieci już od pierwszych tygodni życia wymagają odpowiedniej stymulacji zmysłów – optymalnym akcesorium są w tej kwestii przedmiotowe zabawki. Wbrew powszechnej opinii lepszym rozwiązaniem okazują się propozycje w kolorach kontrastowych, czyli zabawki czarno-białe. Przykłady można sprawdzić na https://okiemmaluszka.pl/zabawki-czarno-biale.

Stymulacja zmysłów szansą na prawidłowy rozwój

Zmysł wzroku w przypadku noworodków nie jest do końca wykształcony, dlatego też maluszek w pierwszych miesiącach życia nie widzi zbyt wyraźnie, tym bardziej nie rozróżnia kolorów. Czarno-białe zabawki to prosty i jednocześnie skuteczny sposób, by ćwiczyć zmysł wzroku, zapewniając dziecku lepsze widzenie.

Zabawki w kontrastowych kolorach pożądane są przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia. Nie ma co prawda przeszkód, by maluch posiadał kolorowe akcesoria, warto jednak pamiętać, że różowa czapeczka ze słonikiem nie zrobi na maluszku takiego wrażenia, jak klasyczna, czarno-biała zabawka, wykonana z bezpiecznego materiału.

Warto jednak zadbać, by kontrastowe, czarno-białe zabawki posiadały elementy w kolorze czerwonym lub odcieniach pastelowych, czego przykładem może być wieszana nad łóżeczkiem karuzela czy dziecięce grzechotki. Dobrym pomysłem są maty edukacyjne.

Istotną kwestią jest także różnorodność wzornicza – zdecydowanie należy unikać zabawek, które wyglądem przypominają klasyczną szachownicę. Inne sprzyjające rozwojowi dziecka zabawki są dostępne na https://okiemmaluszka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak usprawnić działania windykacyjne
Jak usprawnić działania windykacyjne
Wykonywanie pracy zawodowej zawsze wiąże się z koniecznością nawiązywania relacji z innymi osobami. Mogą to być zarówno kontrahenci, partnerzy biznesowi, […]
Ile kosztuje dobry akumulator?
Ile kosztuje dobry akumulator?
Akumulator to serce samochodu osobowego i każdego innego pojazdu. Bez niego bowiem ani nie uruchomimy silnika, ani też nie skorzystamy […]
Dlaczego skoki spadochronowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?
Dlaczego skoki spadochronowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?
Wyobraź sobie, że choć przez kilka chwil człowiek może latać. Właśnie dlatego skoki spadochronowe to na tyle ekscytująca aktywność i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy