Jakie zabawki warto kupić dziecku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość rodziców wychodzi z założenia, że dziecięce akcesoria powinny być kolorowe i oryginalne pod względem estetycznym. Stwierdzenie to dotyczy również zabawek, które w znaczny sposób wspierają rozwój malucha, stymulując jego zmysły.

Kolorowe czy czarno-białe?

Odpowiednio dobrane zabawki to gwarancja prawidłowego rozwoju małego człowieka. Dzieci już od pierwszych tygodni życia wymagają odpowiedniej stymulacji zmysłów – optymalnym akcesorium są w tej kwestii przedmiotowe zabawki. Wbrew powszechnej opinii lepszym rozwiązaniem okazują się propozycje w kolorach kontrastowych, czyli zabawki czarno-białe. Przykłady można sprawdzić na https://okiemmaluszka.pl/zabawki-czarno-biale.

Stymulacja zmysłów szansą na prawidłowy rozwój

Zmysł wzroku w przypadku noworodków nie jest do końca wykształcony, dlatego też maluszek w pierwszych miesiącach życia nie widzi zbyt wyraźnie, tym bardziej nie rozróżnia kolorów. Czarno-białe zabawki to prosty i jednocześnie skuteczny sposób, by ćwiczyć zmysł wzroku, zapewniając dziecku lepsze widzenie.

Zabawki w kontrastowych kolorach pożądane są przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia. Nie ma co prawda przeszkód, by maluch posiadał kolorowe akcesoria, warto jednak pamiętać, że różowa czapeczka ze słonikiem nie zrobi na maluszku takiego wrażenia, jak klasyczna, czarno-biała zabawka, wykonana z bezpiecznego materiału.

Warto jednak zadbać, by kontrastowe, czarno-białe zabawki posiadały elementy w kolorze czerwonym lub odcieniach pastelowych, czego przykładem może być wieszana nad łóżeczkiem karuzela czy dziecięce grzechotki. Dobrym pomysłem są maty edukacyjne.

Istotną kwestią jest także różnorodność wzornicza – zdecydowanie należy unikać zabawek, które wyglądem przypominają klasyczną szachownicę. Inne sprzyjające rozwojowi dziecka zabawki są dostępne na https://okiemmaluszka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym obrabia się metale?
Czym obrabia się metale?
Metal wykorzystuje się w bardzo wielu dziedzinach. Uchodzi on za materiał trwały, wykorzystywany do tworzenia solidnych produktów. Z tego względu […]
Co zrobić w razie awarii kosiarki?
Co zrobić w razie awarii kosiarki?
W okresie letnim zwiększa się częstotliwość koszenia trawników. Niektórzy właściciele posesji wykonują tę czynność nawet kilka razy w miesiącu, ponieważ […]
Jak się motywować do działania?
Jak się motywować do działania?
Jako ludzie lubimy fantazjować oraz marzyć. Mamy swoje pragnienia jak i cele. Jednak często zdarza się tak, że porzucamy nasze […]
Ostatnie wpisy
Polecamy