Czy warto monitorować dziecko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmierna ciekawość i kontrola nie prowadzi do niczego dobrego. Brak swobody w skuteczny sposób prowadzi do buntu. Jako rodzic, często jednak musimy prowadzić umiejętne działania mające na celu sprawdzanie zachowań naszego dziecka. Niebezpieczne sygnały mogą zostać odpowiednio wcześnie wyłapane. To z kolei uchroni nas od niedoszłej tragedii czy też problemów z wychowaniem.

Psychologia

Pewne symptomy nieprawidłowego rozwoju czy też zaburzenia, można wykryć w bardzo łatwy sposób. Dziwne reagowanie na nawet proste pytania, skuteczne odcinanie się od wspólnej rozmowy czy też łatwe popadanie w gniew mogą okazać się pierwszymi objawami problemów osobistych.

Rodzic musi w takim wypadku reagować odpowiednio szybko i skutecznie. Nie należy jednak popadać w przesadyzm, okres buntu ma swoje prawa. Wtedy każdy zachowuje się nieco inaczej. Rozsądek przychodzi z wiekiem i doświadczeniem.

Dozór, ale pod kontrolą

Wieczne zakazy w żaden sposób nie wpłyną na dziecko. Co więcej, będzie ono bardziej podatne na zdanie rówieśników – często wręcz idiotyczne pomysły. Towarzystwo, w którym wychowuje się nasza pociecha jest bardzo ważne. To one w znaczący sposób wpływa na zachowanie oraz przyszłość dziecka.

Ważne, aby najważniejszych przyjaciół poznać osobiście. Nie muszą to być wspólne obiady, ale chociaż minimum informacji potrzebnych do szczęścia. Młodzi ludzie rzadko kiedy potrafią udawać. Krótka rozmowa z popularnym kolegą, może zatem okazać się kluczowa. Zapewni spokój i komfort psychiczny rodzica a także odpowiednią dawkę swobody dla wchodzącej w wiek dojrzewania córki.

Jak zatem brzmi odpowiedź na pytanie? Monitorować, ale z głową. Każdy zasługuje bowiem na jednoczesną uwagę oraz swobodę działań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pakować produkty bez zbędnego plastiku?
Jak pakować produkty bez zbędnego plastiku?
Plastik to wielkie zagrożenie dla naszej planety i klimatu. Dopiero w ostatnich latach w społeczeństwie rośnie świadomość dotycząca tego, jak […]
Najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz
Najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz
Wszystkie pomieszczenia w domu można zaprojektować w niebanalny sposób. Przestrzeń każdego wnętrza powinna być zorganizowana w ten sposób, aby użytkownicy […]
Co powinno skłonić nas do wynajęcia prywatnego samolotu?
Co powinno skłonić nas do wynajęcia prywatnego samolotu?
Wielu przedsiębiorców musi regularnie przemieszczać się na duże odległości – np. w celu doglądania inwestycji zlokalizowanych na innych kontynentach. W […]
Ostatnie wpisy
Polecamy