Aplikacje mobilne stanowią znaczącą część całego rynku IT. Smartfony są wykorzystywane na coraz większą skalę i już prawie połowa ruchu internetowego jest dokonywana właśnie z telefonów komórkowych. To wszystko sprawia, że programy na smartfony są ciekawą opcją dla programistów. Jakie platformy okazują się do tego najskuteczniejsze?

React Native – nowoczesna platforma do tworzenia aplikacji mobilnych

Zapewnia szkielet aplikacji mobilnej, który znacząco ułatwia oraz przyspiesza pracę programistów. Jest to jedna z najciekawszych możliwości do tych celów. Bardzo ważna jest w tym przypadku możliwość symultanicznej pracy na platformę Android oraz iOS (a te dwa systemy operacyjne stanowią prawie 100% występowania na rynku w przypadku komórek). Bardzo ważną częścią całej platformy jest wykorzystanie JavaScriptu jako języka programowania do tworzenia aplikacji. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, korzystając z witryny https://akanza.pl/natywne-komponenty-android-w-react-native.

Java lub Kotlin – popularne języki programowania w przypadku tworzenia aplikacji mobilnych

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie Javy lub Kotlina. Ten drugi język jest nowocześniejszy, ale jednak pierwszy nadal jest bardziej popularny. Android Studio jest z kolei zintegrowanym środowiskiem programistycznym (IDE), który świetnie komponuje się z potrzebami, które tworzy praca nad aplikacjami mobilnymi. Korzystając z tych komponentów, można w łatwy sposób zaprojektować stronę wizualną, a Java i Kotlin pozwalają na obsługę poszczególnych zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =