Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na przeniesieniu włosów w miejsce przerzedzenia lub łysienia. Polega na usunięciu z tylnej lub bocznej części skóry głowy małych korków skóry, zwanych jednostkami mieszkowymi. Są one następnie wszczepiane w łysiejące miejsca. Zabieg ten może być korzystny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy mają łysinę, przerzedzone włosy lub po prostu chcą zmienić swoją obecną fryzurę.

Istnieje wiele różnych rodzajów przeszczepu włosów: 

Follicular Unit Transplantation (FUT) 

W tym zabiegu usuwa się pasek skóry z tyłu głowy. Jednostki mieszkowe są następnie wycinane i umieszczane w obszarze biorcy. Ponieważ obszar dawcy musi się zagoić, powrót do zdrowia po tym zabiegu może trwać do dwóch tygodni.

Ekstrakcja jednostek folikularnych (FUE)

Przeszczep włosów FUE jest to najpopularniejsza metoda stosowana obecnie, ponieważ jest mniej inwazyjna niż FUT. Zamiast usuwać pasek skóry, poszczególne mieszki włosowe są pobierane pojedynczo za pomocą małego narzędzia do nakłuwania lub wiertła. Jednostki mieszkowe są następnie przeszczepiane do małych nacięć wykonanych w obszarze biorcy za pomocą małych igieł.

Nanoprzeszczep 

Nanoprzeszczep jest podobny do pobierania jednostek mieszkowych, ale wykorzystuje mikroskopijne przeszczepy zamiast pojedynczych pęcherzyków. Nie jest tak popularna jak FUE, ponieważ trudniej jest usunąć małe przeszczepy bez uszkodzenia otaczającej tkanki lub nerwów; jednak pacjenci mogą skorzystać z krótszego czasu rekonwalescencji i mniejszych blizn w porównaniu z FUT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =