Prawnicy to osoby, które udzielają porad, reprezentują klientów w sądzie i pomagają rozwiązywać problemy prawne. Mogą być specjalistami lub generalistami.

Istnieje wiele różnych rodzajów prawników i kancelarii prawnych, które zajmują się różnymi rodzajami spraw. Do głównych obszarów należą:

Prawo biznesowe 

Prawnicy specjalizujący się w prawie biznesowym pomagają firmom upewnić się, że ich umowy są prawnie wiążące i nie podlegają późniejszym sporom. Pomagają one również firmom upewnić się, że mogą one odebrać płatności od swoich klientów, jeśli nie płacą na czas, lub jeśli nie spełniają innych zobowiązań wynikających z umowy.

Prawo cywilne 

Obejmuje wszystko, od rozwodów do wypadków samochodowych, ale najczęstsze formy pozwów cywilnych obejmują spory o pieniądze między dwiema stronami. Pozwy cywilne różnią się od spraw karnych, ponieważ nikt nie pójdzie do więzienia za przegranie sprawy cywilnej. Jeśli dana osoba wygra sprawę cywilną, może otrzymać odszkodowanie za swoje straty, o ile jej roszczenie jest uzasadnione prawnie.

Prawo korporacyjne 

Prawnicy korporacyjni doradzają firmom, jak najlepiej zorganizować się pod względem prawnym, aby uniknąć problemów z organami regulacyjnymi lub innymi organami rządowymi w zakresie podatków, kwestii środowiskowych i innych kwestii związanych z prowadzeniem organizacji na skalę. Prawnicy korporacyjni przygotowują również projekty dokumentów, takich jak dokumenty założycielskie lub umowy kupna akcji.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy prawnej, to prawnik Kraków, jest miastem, w którym bez problemu to osiągniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =