Armatura przemysłowa – czym jest i jakie elementy obejmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura przemysłowa to te elementy, które są wykorzystywane podczas budowy, konserwacji i naprawy budynku. Obejmują one armaturę hydrauliczną i elektryczną, sprzęt HVAC, oświetlenie, systemy grzewcze i chłodzące, kleje i uszczelniacze, sprzęt bezpieczeństwa i wiele innych. O ich wszechstronności można się przekonać przeglądając asortyment takiego przedstawiciela na rynku, jak m.in. GTM PV.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów armatury przemysłowej. Niektóre z nich obejmują:

Krany

Krany są używane do łatwego sterowania przepływem wody. Są one w różnych kształtach i rozmiarach w zależności od aplikacji, do której są używane.

Pion

Hydraulika to kolejny rodzaj armatury, który służy do transportu wody z jednego miejsca do drugiego. Obejmuje ona między innymi rury, zawory i linie kanalizacyjne.

Elektryczne

Armatura elektryczna służy do transportu energii elektrycznej z jednego miejsca do drugiego za pomocą połączeń drutowych lub kabli. Mogą one być podłączone bezpośrednio lub pośrednio przez gniazdko lub skrzynkę energetyczną.

Wsporniki

Wspornik jest prostą trójkątną strukturą, która ma dwie strony z wywierconymi w nich otworami i jedną stronę z wywierconym przez nią otworem, a także śrubę mocującą na jednym końcu i nakrętkę na drugim końcu. Dzięki temu można je bezpiecznie przymocować do dowolnej powierzchni lub obiektu za pomocą odpowiedniego sprzętu i pozwala na wykorzystanie ich jako podpór dla prawie wszystkiego innego, co chcielibyśmy umieścić na nich (np. półki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Laserowe odmładzanie twarzy – jakie ma plusy?
Laserowe odmładzanie twarzy – jakie ma plusy?
Laserowe odmładzanie twarzy jest dostępne od wielu lat i jest obecnie złotym standardem wśród zabiegów kosmetycznych. Procedura wykorzystuje laser do […]
Jak przygotować się na przyjęcie w ogrodzie?
Jak przygotować się na przyjęcie w ogrodzie?
Piękna pogoda sprzyja ogrodowym spotkaniom. Warto jednak przed przygotowaniem imprezy w ogrodzie dobrze się przygotować! Na początku musimy określić, jak […]
Jaki wybrać piec na ekogroszek?
Jaki wybrać piec na ekogroszek?
Wybór ekologicznych form ogrzewanie domów i mieszkań staje się niezbędny do tego, aby skutecznie zadbać o stan środowiska naturalnego. Tym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy