Armatura przemysłowa – czym jest i jakie elementy obejmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura przemysłowa to te elementy, które są wykorzystywane podczas budowy, konserwacji i naprawy budynku. Obejmują one armaturę hydrauliczną i elektryczną, sprzęt HVAC, oświetlenie, systemy grzewcze i chłodzące, kleje i uszczelniacze, sprzęt bezpieczeństwa i wiele innych. O ich wszechstronności można się przekonać przeglądając asortyment takiego przedstawiciela na rynku, jak m.in. GTM PV.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów armatury przemysłowej. Niektóre z nich obejmują:

Krany

Krany są używane do łatwego sterowania przepływem wody. Są one w różnych kształtach i rozmiarach w zależności od aplikacji, do której są używane.

Pion

Hydraulika to kolejny rodzaj armatury, który służy do transportu wody z jednego miejsca do drugiego. Obejmuje ona między innymi rury, zawory i linie kanalizacyjne.

Elektryczne

Armatura elektryczna służy do transportu energii elektrycznej z jednego miejsca do drugiego za pomocą połączeń drutowych lub kabli. Mogą one być podłączone bezpośrednio lub pośrednio przez gniazdko lub skrzynkę energetyczną.

Wsporniki

Wspornik jest prostą trójkątną strukturą, która ma dwie strony z wywierconymi w nich otworami i jedną stronę z wywierconym przez nią otworem, a także śrubę mocującą na jednym końcu i nakrętkę na drugim końcu. Dzięki temu można je bezpiecznie przymocować do dowolnej powierzchni lub obiektu za pomocą odpowiedniego sprzętu i pozwala na wykorzystanie ich jako podpór dla prawie wszystkiego innego, co chcielibyśmy umieścić na nich (np. półki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć przyjemny klimat w salonie?
Jak stworzyć przyjemny klimat w salonie?
Salon to pomieszczenie, które w większości domów stanowi ich serce. To tam spędzamy najwięcej czasu, wypoczywając i relaksując się w […]
Obróbka metali – dlaczego warto wykonywać cięcie laserowe?
Obróbka metali – dlaczego warto wykonywać cięcie laserowe?
Obrabianie metali to prawdziwa sztuka. Już w średniowieczu szczególnym poważaniem cieszyli się rzemieślnicy trudniący się kowalstwem i snycerką. I dzisiaj […]
Nowe mieszkanie? Uważaj na to!
Nowe mieszkanie? Uważaj na to!
Kupno mieszkania to duża decyzja i chcesz być przygotowany. Mieszkanie, które zamierzasz kupić, będzie prawdopodobnie największym zakupem w Twoim życiu. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy