Co to jest filtr kasetowy G4 w centrali wentylacyjnej i jak działa?

Filtr kasetowy G4 jest rodzajem filtra powietrza stosowanym w systemach HVAC (https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kasetowe/g4/), głównie w centralach wentylacyjnych. Filtr G4 jest podobny do filtrów K3 i K5, ale nie jest tak powszechny.

Wkład filtra G4 składa się z aluminiowego rdzenia i zewnętrznej warstwy włókna szklanego, która zapobiega korozji.

Centrala wentylacyjna (AHU) jest urządzeniem, które przemieszcza lub kontroluje duże ilości powietrza do celów ogrzewania, wentylacji i chłodzenia (HVAC) w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak budynki i centra danych.

Jak działa filtr z wkładem G4 Filtry powietrza działają poprzez wychwytywanie cząsteczek w powietrzu, które przechodzą przez filtr

Filtr powietrza jest ważnym elementem, który pomaga usuwać zanieczyszczenia i cząsteczki z układu silnika. Pomaga również w utrzymaniu stałego przepływu powietrza dla lepszego zużycia paliwa i lepszych osiągów.

Najbardziej rozpowszechnionym typem filtra powietrza jest filtr kasetowy G4. Filtry te są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i wykonaniach siatek drucianych, w zależności od zastosowania. Są one zdolne do zatrzymywania cząstek o dowolnej wielkości mniejszej niż wielkość otworu w siatce filtracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dziewięć =