Problemy z regularnym świeceniem lamp mogą wynikać z różnych przyczyn. Zazwyczaj jest to uszkodzony przewód, chwilowa awaria prądu lub zalanie instalacji elektrycznej (jeśli mowa o oświetleniu ogrodowym). Już zwykłe przeciążenie sieci może spowodować sytuację, w której moc światła w żarówkach zacznie wahać się pomiędzy większą i mniejszą intensywnością. Jak w takich przypadkach powinniśmy postąpić?

Spalona żarówka a może nieprawidłowo podłączone przewody?

Jeśli nasze problemy z elektrycznością ograniczają się wyłącznie do migania światła lub jego chwilowego braku, powinniśmy poradzić sobie indywidualnie z usunięciem przyczyny. Jednakże musimy liczyć się z tym, że mrugająca żarówka może być jednym z pierwszych symptomów tego, iż z naszą instalacją elektryczną dzieje się coś poważniejszego. Dlatego też warto zaopatrzyć się w elektrody spawalnicze dostępne na https://www.elektromarketania.pl/263-elektrody-spawalnicze, które przydadzą się w trakcie mniejszych awarii.

Jednym z najbardziej klasycznych powodów na brak światła jest spalona żarówka. W takim wypadku wystarczy sprawdzić oznaczenie i moc starej, a następnie zakupić w sklepie z oświetleniem nowy produkt. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja, zakupmy od razu parę egzemplarzy, aby mieć je pod ręką, gdy problem się powtórzy. Należy też wspomnieć o powszechnych problemach z przewodami, szczególnie w lampach ogrodowych kulistych. Podczas montażu oświetlenia zewnętrznego często dochodzi do nieprawidłowego podłączenia poszczególnych przewodów. W konsekwencji, światło albo nie będzie działać od początku, albo po krótkim czasie dojdzie do awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =