Częstą praktyką w ostatnich latach jest zaniżanie odszkodowań OC i AC wypłacanych przez ubezpieczycieli. Zazwyczaj agencje ubezpieczające nasze pojazdy, nieruchomości lub innego rodzaju majątek przy ocenie roszczenia stosują do wyceny najniższe stawki, które rzadko kiedy mają realne odzwierciedlenie na rynku. W przypadku, gdy dojdzie do uszczerbku powstałego w wyniku wypadku komunikacyjnego, a w efekcie tego mamy auto do naprawy, towarzystwo ubezpieczeniowe oszacuje całość szkody na podstawie swoich kryteriów, ignorując potrzebę cieniowania elementów blacharskich lub innych, bardziej skomplikowanych prac. Z punktu widzenia klientów jest to jawne oszustwo, jednak mało kto coś z tym robi. Najczęściej temat kończy się na odwołaniu, a szkoda, ponieważ sporadycznie kierowane do sądu sprawy są wygrywane przez osoby ubezpieczone.

Sprawdzony sposób na zagrywki ubezpieczycieli

Chcąc uniknąć problemów z wypłatą odszkodowania lub jego zaniżenia mamy dwa wyjścia. W przypadku szkody komunikacyjnej najłatwiej jest odstawić samochód do serwisu spełniającego wszelkie kryteria, który sam zajmie się ściągnięciem należnej kwoty. Inną, lepszą opcją jest współpraca z rzeczoznawcą. Mieszkając w okolicach Szczecina, skorzystajmy tego adresu https://euroexpert.szczecin.pl. Znajdziemy tu profesjonalistę, który znając ceny rynkowe usług i dóbr prawidłowo wyceni wartość naszego roszczenia w stosunku do ubezpieczyciela. Z oświadczeniem sprawcy wypadku oraz specjalistycznym operatem szacunkowym możemy ubiegać się o wypłatę należnego nam odszkodowania w sądzie, a towarzystwo ubezpieczeniowe będzie w tym przypadku pozbawione argumentów do odmowy przelania na nasze konto danej kwoty.

 Z usług rzeczoznawcy warto skorzystać w każdym przypadku, w którym nie jesteśmy specjalistami z danej dziedziny. Pieniądze wydane na tego typu świadczenie zazwyczaj są znacznie mniejsze niż to, co możemy uzyskać z naszego ubezpieczenia, dlatego nie powinniśmy długo się zastanawiać. Mając jakiekolwiek wątpliwości co proponowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe sumy, skontaktujmy się ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =