Jeśli jesteś kamperem lub RVer, prawdopodobnie myślałeś o panelach słonecznych dla swojego sprzętu kempingowego. Panele słoneczne są doskonałym sposobem na zmniejszenie zapotrzebowania na gniazda ścienne i hooki, ale nie są tanie. Jeśli myślisz o zakupie paneli słonecznych do swojego kampera, oto co powinieneś wiedzieć, zanim zanurzysz się w świat energii odnawialnej.

Dlaczego warto kupić panele słoneczne?

Nie jest tajemnicą, że energia elektryczna jest droga na kempingach – zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy pogoda jest zimna i pochmurna. Energia słoneczna może dać Ci sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za prąd podczas kempingu, więc dlaczego miałbyś jej nie chcieć? Znajdziesz je na stronie https://sklep.elcamp.pl/pl/c/Panele-Solarne/37. Same panele są stosunkowo małe i lekkie (zwłaszcza w porównaniu z silnikiem lub generatorem), więc łatwo je przechowywać w kamperze do czasu, gdy będziesz gotowy do ich użycia. Kiedy już umieścisz je na dachu, natychmiast zaczną generować prąd – nie potrzebujesz paliwa!

Istnieje kilka powodów, dla których energia słoneczna ma sens

Jest tańszy niż płacenie za prąd na kempingach. Średni koszt energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych wynosi 12 centów za kilowatogodzinę (kWh). Przy średnim dziennym zużyciu 30 kWh dziennie (czyli około 5 dolarów), te liczby szybko się sumują. Mały system solarny może się zwrócić w mniej niż dwa lata, jeśli pozwoli zaoszczędzić tylko jeden dzień kosztów energii w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =