Drony przeżywają obecnie czasy swojej największej świetności, a klienci sklepów elektronicznych szukają ich na okrągło. Dzieje się tak nie bez powodu. Drony są bowiem sprzętem, który doskonale sprawdza się zarówno do zabawy, jak i do wykonywania wymagających zadań. Do działań operacyjnych wykorzystuje je przecież wojsko, a oprócz tego znajdują zastosowanie w zadaniach komercyjnych i cywilnych. Najlepszym przykładem jest wykonywanie za ich pomocą filmów i zdjęć z wysokości. Na rynku spotkać można sporo modeli. Wśród nich wymienić można jednak najpopularniejsze jednostki.

Drony o największej popularności

Zanim o konkretnych modelach, warto dowiedzieć się, jakie marki wiodą prym na rynku dronów. Jednymi z najsolidniejszych, a zarazem najpopularniejszych, szczególnie w niskiej i średniej klasie cenowej, są marki Osmo, Overmax oraz Syma. Produkują one popularne modele dronów, takie jak Syma X8HG, a także Overmax X-Bee Drone 8.0. Poza nimi inną cenioną marką, produkującą dobrej klasy sprzęt, co przekłada się jednocześnie na popularność jej modeli, jest DJI.

Cenione przez wielu klientów są zwłaszcza jednostki z serii Mavic, charakteryzujące się dobrymi parametrami i wyposażeniem. Warto wspomnieć również o chińskiej marce Yuneec, która przez ostatnie lata także zyskiwała sporą popularność. Sprzęt producenta, który zawojował rynki europejskie to chociażby Yuneec Q500 Typhoon, Yuneec Breeze 4K, czy też Yuneec Mantis Q. Trzeba jednak pamiętać, że wymienione modele, to tylko część z wielu przykładów, które w ostatnich latach mnożą się wraz z rosnącą popularnością samego urządzenia, jakim jest dron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 3 =