Awarie zdarzają się w każdym domu w najmniej spodziewanych chwilach, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w swój własny zestaw odpowiednich narzędzi. Dzięki zawartości takiego ekwipunku bez większego trudu poradzimy sobie z bardzo wieloma usterkami samodzielnie, a w sytuacji poważniejszych awarii przynajmniej opanujemy nieco problem przed przyjazdem specjalisty. Przykładem elementów niezbędnych w domowym warsztacie są choćby frezarki, wkrętaki czy młotki.

Urządzenia ręczne i elektronarzędzia

Domowy warsztat u każdego gospodarza wygląda nieco inaczej, ale można wskazać pewne uniwersalne urządzenia i sprzęty, bez których nie obędzie się żaden dom. Pierwszą grupę stanowią produkty do prostych napraw, takie jak miarki centymetrowe, młotki, wkrętaki, nożyki introligatorskie, śrubokręty (płaskie i krzyżowe), ołówki stolarskie, taśmy izolacyjne, szczypce zaciskowe (najlepiej wielofunkcyjne), papier ścierny, klucze (płaskie oraz nastawne), kombinerki, pilniki, poziomica czy kątownik. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w drobne elementy, w tym zwłaszcza śrubki, gwoździe, nakrętki oraz kołki.

Odrębną grupę stanowią elektronarzędzia niezbędne w bardziej zaawansowanych pracach remontowych. np.:

– wiertarki (udarowe i kątowe) z zestawem wierteł – umożliwiają wiercenie otworów m.in. w trakcie budowania konstrukcji drewnianych albo metalowych
– wiertarko-wkrętarki – służą do mocowania wkrętów oraz wkręcania śrub w ścianę i elementy z drewna czy metalu
– szlifierki – wykorzystuje się je do polerowania i wygładzania powierzchni drewnianych lub metalowych
– pilarki – niezbędnych w czynnościach modelarsko-stolarskich
– kosiarki i podkaszarki – są niezwykle przydatne podczas prac w ogrodzie
odkurzacze do liści

Większość tych narzędzi można zamówić na https://fibercenter.pl/14-elektronarzedzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 5 =