Jakiego typu lampy stosuje się jako oświetlenie zewnętrzne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów lamp zewnętrznych, ale oto kilka najczęściej spotykanych:

Lampy bezpieczeństwa 

Są one często instalowane na domach, aby odstraszyć niedoszłych intruzów. Są zazwyczaj okrągłe lub prostokątne i mają jeden lub więcej reflektorów, które emitują jasną wiązkę światła.

Reflektory punktowe 

Mogą być instalowane na ziemi lub montowane na ścianach, ogrodzeniach i innych konstrukcjach. Reflektory są używane do oświetlania dużych powierzchni, takich jak podwórka lub ogrody.

Lampy rurowe

Lampy rurowe to tuby zawierające dwa żarniki (lub druty) wewnątrz szklanej rury. Emitują one światło z obu końców rury. Lampy rurowe są powszechnie stosowane w oprawach zewnętrznych, takich jak lampy gankowe, lampy słupkowe i kinkiety. 

Lampy fluorescencyjne

CFL (kompaktowe lampy fluorescencyjne) są energooszczędną alternatywą dla żarówek. Zużywają one ułamek energii elektrycznej i działają znacznie dłużej niż żarówki. CFL występują w różnych kształtach i rozmiarach; niektóre pasują do standardowych gniazdek, a inne wymagają specjalistycznej oprawy oświetleniowej z nieco innym mocowaniem.

Lampy halogenowe

Halogenowe lampy paskowe są również dobrym wyborem, jeśli chcesz podkreślić określone części ogrodu lub patio, takie jak rośliny lub posągi itp. Można to osiągnąć za pomocą kolorowych filtrów na górze lampy, tak aby tylko niektóre kolory dostać się przez i to daje bardziej interesujący wygląd niż tylko przy użyciu białego światła sam osiągnąć. Halogenowe światła paskowe są w różnych długościach i szerokościach, więc łatwo jest znaleźć taki, który pasuje do każdej przestrzeni.

Powyższe rodzaje lamp zewnętrznych, jak i inne można znaleźć m.in. pod adresem podanego sklepu z oświetleniem https://www.tomix.pl/lampy-zewnetrzne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiorniki na szambo – nieocenione rozwiązanie w tej branży
Zbiorniki na szambo – nieocenione rozwiązanie w tej branży
Szamba służą do oczyszczania i przechowywania ścieków z domu, zanim zostaną one uwolnione do gruntu. Zazwyczaj są one wentylowane, co […]
Błędy medyczne – co można do nich zakwalifikować, aby móc ubiegać się o odszkodowanie?
Błędy medyczne – co można do nich zakwalifikować, aby móc ubiegać się o odszkodowanie?
Błędy medyczne są częstym zjawiskiem w szpitalach i innych placówkach medycznych. Mogą występować w postaci błędnej diagnozy, błędów chirurgicznych, błędów […]
Gdzie stosuje się proszki magnetyczne?
Gdzie stosuje się proszki magnetyczne?
Proszek magnetyczny to substancja, która wykazuje właściwości magnetyczne dopiero po znalezieniu się w polu magnetycznym niektórych przedmiotów- np. jeżeli przyłożymy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy