Nawet w przypadku najbardziej zadbanych mieszkań spotkać się można z przykrym zapachem wydobywającym się z łazienki. Przyczyn tego niewidzialnego problemu może być wiele i jedynie odpowiednie zakwalifikowanie źródła przykrego zapachu pozwoli się go pozbyć na dobre. Przedstawiamy najczęściej spotykane przyczyny brzydkiej woni w łazience.

Nieprawidłowe czyszczenie sprzętów w łazience

Pierwszym problemem może być nieodpowiednie dbanie o higienę łazienki. Toaleta, brodzik oraz odpływ w zlewie są idealnymi miejscami do rozwoju bakterii i grzybów. Czyszczenie sprzętów łazienkowych jedynie powierzchownie może stanowić przyczynę powstawania brzydkiego zapachu. Bakterie i grzyby w czasie swojego rozwoju wytwarzają gazy i to one stanowią często źródło przykrej woni. Warto również zwrócić uwagę, czy za łazienkowymi meblami nie rozwija się pleśń – wilgotne powietrze w tym pomieszczeniu szczególnie sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów. Te również produkują nieprzyjemne zapachy.

Gdy problem leży w kanalizacji

Gdzie szukać przyczyny brzydkich woni, gdy mamy pewność o nieskazitelnej czystości łazienki i regularnym udrażnianiu syfonów? Wówczas warto zwrócić uwagę na wentylację systemu kanalizacji. Gdy dostęp powietrza do szamba jest niedostateczny, wówczas z kanalizacji wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Właśnie dlatego przydomowe oczyszczalnie ścieków powinny mieć zamontowane charakterystyczne kominki, które zapewniają odpowiedni dostęp powietrza do ścieków. Warto także nabyć specjalne akcesoria do oczyszczalni, które są dostępne m.in. na https://centrum-sciekow.pl. Tymczasowym rozwiązaniem na przykre wonie mogą być specjalne neutralizatory zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + czternaście =