Istnieje kilka powodów, dla których pacjent może zdecydować się na implanty stomatologiczne zamiast tradycyjnych rozwiązań. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych powodów:

Utrata zębów

Implanty mogą zastąpić brakujące zęby, co pomaga stworzyć bardziej naturalny uśmiech i poprawić jakość życia.

Brakujące zęby

Jeśli z czasem utraciłeś ząb lub kilka zębów, mogą one zostać zastąpione koroną przymocowaną do implantu. Ten rodzaj uzupełnienia jest szczególnie przydatny, jeśli potrzebujesz wielu zębów zastępczych, które są widoczne, gdy usta są zamknięte (okluzyjne).

Protezy częściowe

Jeśli proteza częściowa nie jest dobrze dopasowana, lekarz może zalecić zastąpienie jej implantami stomatologicznymi. Implant umieszczony w kości szczęki zapewnia bezpieczne zakotwiczenie protezy częściowej, dzięki czemu nie wysuwa się ona z miejsca podczas żucia pokarmu.

Most na implantach

Jest stałym uzupełnieniem protetycznym, które zastępuje brakujące zęby. Most składa się z dwóch lub więcej koron oraz zęba lub zębów sztucznych umieszczonych pomiędzy nimi. Sztuczny ząb podtrzymuje korony, które są połączone z sąsiednimi zębami za pomocą metalowych śrub lub drutów. Jeżeli jesteś jedną osób zainteresowanych takim rozwiązaniem jak most na implantach Kraków pełni doskonałe miejsce, gdzie wykwalifikowani specjaliści wykonują je w przystępnej cenie i bez powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + jedenaście =