Kiedy pacjenci powinni się zdecydować na założenie implantów zębowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka powodów, dla których pacjent może zdecydować się na implanty stomatologiczne zamiast tradycyjnych rozwiązań. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych powodów:

Utrata zębów

Implanty mogą zastąpić brakujące zęby, co pomaga stworzyć bardziej naturalny uśmiech i poprawić jakość życia.

Brakujące zęby

Jeśli z czasem utraciłeś ząb lub kilka zębów, mogą one zostać zastąpione koroną przymocowaną do implantu. Ten rodzaj uzupełnienia jest szczególnie przydatny, jeśli potrzebujesz wielu zębów zastępczych, które są widoczne, gdy usta są zamknięte (okluzyjne).

Protezy częściowe

Jeśli proteza częściowa nie jest dobrze dopasowana, lekarz może zalecić zastąpienie jej implantami stomatologicznymi. Implant umieszczony w kości szczęki zapewnia bezpieczne zakotwiczenie protezy częściowej, dzięki czemu nie wysuwa się ona z miejsca podczas żucia pokarmu.

Most na implantach

Jest stałym uzupełnieniem protetycznym, które zastępuje brakujące zęby. Most składa się z dwóch lub więcej koron oraz zęba lub zębów sztucznych umieszczonych pomiędzy nimi. Sztuczny ząb podtrzymuje korony, które są połączone z sąsiednimi zębami za pomocą metalowych śrub lub drutów. Jeżeli jesteś jedną osób zainteresowanych takim rozwiązaniem jak most na implantach Kraków pełni doskonałe miejsce, gdzie wykwalifikowani specjaliści wykonują je w przystępnej cenie i bez powikłań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę kupując rower dla nastolatka?
Na co zwrócić uwagę kupując rower dla nastolatka?
Czy masz nastolatka i zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas i dlatego myślisz o tym, aby […]
Jak wybrać wygodne krzesła do jadalni?
Jak wybrać wygodne krzesła do jadalni?
Wygodne krzesła są ważne dla zdrowia kręgosłupa. Staranny wybór takich krzeseł to ważna decyzja. Należy zastanowić się i wybrać krzesła […]
Ile kosztują dobre opony?
Ile kosztują dobre opony?
Opony samochodowe w istotny sposób wpływają na poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, dlatego warto zdecydować się na zakup dobrego produktu. Dla […]
Ostatnie wpisy
Polecamy