Narzędzia fryzjerskie – atrybut każdego stylisty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby zajmujące się profesjonalnie strzyżeniem i stylizacją włosów muszą koniecznie dysponować odpowiednimi narzędziami. Pozwalają one bowiem na efektywną pracę, co skutkuje zadowoleniem klientów oraz ich regularnym powracaniem do salonu. Przy wyborze konkretnych elementów należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania i parametrami użytkowymi, a w nieco mniejszym stopniu ceną. Pamiętajmy bowiem o tym, że dobry sprzęt fryzjerski powinien służyć latami.

Nożyczki to dopiero początek

Podstawowe narzędzia fryzjerskie to oczywiście nożyczki. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele wykonane z ponadprzeciętnie wytrzymałej stali nierdzewnej, perfekcyjnie wyprofilowane (zapewniające wysoki komfort podczas długiego trzymania w dłoni) i wyposażone w specjalną śrubę umożliwiającą regulowanie napięcia. Oprócz tego niezbędne są różnego rodzaju grzebienie oraz szczotki do włosów. Jeśli chodzi o te pierwsze przybory, to godne polecenia są w szczególności wersje silikonowe i karbonowe.

Z kolei w przypadku szczotek warto wybierać egzemplarze przeznaczone stricte do czesania (np. bambusowe) bądź modelowania (termiczne – chroniące przed bakteriami i pobudzające kosmyki do wzrostu). Niezwykle przydatnym narzędziem jest też nowoczesna suszarka z funkcją jonizacji (o ergonomicznym kształcie), prostownica z opcją szybkiego nagrzewania i precyzyjną regulacją temperatury, a także uniwersalna lokówka dedykowana zarówno do delikatnych, jak i mocnych włosów. Dobry fryzjer musi ponadto dysponować drobnymi akcesoriami w postaci wałków, klipsów i szpilek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest speed stacks?
Czym jest speed stacks?
Speed stacks nazywa się również sport stackingiem i w najprostszym rozumieniu polega na układaniu piramid z kubków na czas. Jego […]
Namiot eventowy – jakie ma korzyści?
Namiot eventowy – jakie ma korzyści?
Namiot eventowy jest wykorzystywany od ponad stu lat. Jest to popularne miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy, takie jak wesela, imprezy […]
Jak zamienić zwykłą jeansową kurtkę w dzieło sztuki?
Jak zamienić zwykłą jeansową kurtkę w dzieło sztuki?
Z malowaniem jest jak ze śpiewaniem – każdy może. I to nie tylko na płótnie. Ostatnio niezwykle modne stało się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy