Każda osoba ma ulubiony kolor lub gamę kolorystyczną. Wybieramy ubrania w takich barwach, dodatki do stroju czy nawet przebieramy w kolorach karoserii samochodu, jaki mamy zamiar nabyć. Nie inaczej jest z dodatkami do urządzania wnętrz. Nawet w łazience dobór kolorowych dodatków ma znaczenie. Zwłaszcza, że zwykle jest to najbardziej problematyczne pomieszczenie do urządzenia.

Optyczne powiększenie lub pomniejszenie przestrzeni

Dobierając dodatki do łazienki, warto wziąć pod uwagę jej wielkość. Barwnymi akcentami można optycznie powiększyć małą przestrzeń, rozjaśnić łazienkę bez okna czy zmniejszyć zbyt wielką łazienkę. Chcąc uzyskać wrażenie jasnego i większego wnętrza, warto postawić na białe lub bardzo jasne akcesoria. Dobrze jest też dodać duże lustro i wiele punktów świetlnych, które dadzą optyczne złudzenie, że pomieszczenie jest o wiele większe niż w rzeczywistości.

Jednak, gdy łazienka jest bardzo przestronna, a nie chcemy dodawać do niej kolejnych mebli, aby nie zagracić niepotrzebnie przestrzeni, warto postawić na ciemne dodatki i dekoracje. Szare, grafitowe, a nawet czarne elementy odejmują powierzchni. Dlatego też trzeba używać ich ostrożnie. Można je znaleźć na https://elazienki.pl/.

Najczęściej popełniane błędy

Łazienka jest częścią całego mieszkania, dlatego styl jej urządzenia, jak i dodatków musi być dopasowany do całego wnętrza. Wiele osób o tym zapomina i traktuje to pomieszczenia jako całkiem odrębną część, co kończy się na tym, że jest ładnie urządzone, ale całkowicie oderwane od reszty domu. Warto ustalić jeden styl czy kolorystykę dla całej przestrzeni i nawet w łazience się tego ustalenia trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 19 =