Amino kolagen to zbiór wysoko hydrolizowanych aminokwasów, które spożywa się w formie płynnej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których organizmy są narażone na duży wysiłek psychiczny oraz fizyczny. Poleca się go szczególnie zawodowym sportowcom.

Jednym z głównych składników amino kolagenu są aminokwasy kolagenowe, które w połączeniu z L-karnityną oraz z witaminą B6 tworzą niesamowitą bombę energetyczną, która w okamgnieniu poprawia nasze samopoczucie, dodaje nam sił i działa zdecydowanie lepiej, niż jakikolwiek napój energetyczny.

Białka kolagenowe, które są podstawowym składnikiem amino kolagenu, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kości i stawów. Wpływają też na elastyczność skóry oraz żył i tętnic. To ostatnie wydaje się być niezbędne w przypadku dużego wysiłku, kiedy krew pompowana przez serce przyspiesza. Kolagen pozytywnie wpływa na regenerację tkanki łącznej.

L-karnityna to substancja, która występuje w naszym ciele naturalnie. Tworzą ją dwa pochodne aminokwasy – L-lizyna oraz L-metionina. L-karnityna jest odpowiedzialna za transport tłuszczy, co sprawia, że jest niezbędnym elementem zachodzenia procesów metabolicznych w komórkach. Tylko w takiej formie tłuszcze są wstanie przeniknąć przez błony mitochondrium.

Z kolei witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu białka oraz glikogenu. Ponad to wpływa pozytywnie na produkcję czerwonych krwinek, a także dodaje nam energii i pobudza chęć do działania. Wspiera również prawidłowe działanie układu nerwowego, co pomaga nam się skupić.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Fundacja Long Life.
Szukasz źródła białka? Zacznij stosować spirulinę w proszku. Stężenie białka w niej występującego wynosi od 65 do 71%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 18 =