Sposoby na ujędrnianie skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która nie zadałaby sobie pytania: “Jak ujędrnić skórę?”. Aby osiągnąć cel, jakim jest piękna i zadbana skóra, wiele kobiet kupuje różne specyfiki, wydając przy tym często niemałą kwotę pieniędzy. Jak się okazuje istnieje tańszy oraz równie skuteczny, co środki farmakologiczne, sposób na zachowanie zdrowego wyglądu skóry.
Pierwszym sposobem jest peeling kawowy, którego głównym zadaniem jest redukcja cellulitu oraz lepsze ujędrnienie skóry. Zanim jednak go wykonamy, warto dowiedzieć się, jaki wpływ ma kawa na urodę. Przede wszystkim poprawia ona mikrokrążenie oraz przyspiesza eliminację różnych toksyn z naszego organizmu, dzięki czemu wywiera korzystny wpływ na redukcję skórki pomarańczowej. Peeling kawowy można wykonać samodzielnie w domu.
Przeciętny skład opisywanego peelingu to: połowa szklanki fusów z kawy, ćwiartka szklanki cukru oraz oliwa z oliwek. Wszystkie wymienione składniki należy połączyć ze sobą oraz dobrze wymieszać. Następnie uzyskaną miksturę nałożyć na skórę i trzymać przez ok. 10 lub 15 min, a po upłynięciu tego czasu dokładnie spłukać letnią wodą. jeśli chcemy uzyskać skuteczniejszy efekt, podczas spłukiwania należy masować poszczególne partie ciała. W przypadku pojawienia się zaczerwienienia, nie trzeba się martwić, gdyż jest to naturalna reakcja skóry na kofeinę. Po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o zastosowaniu balsamu pielęgnacyjnego.

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach stosowania peelingu z kawy, jednak należy pamiętać, że trzeba robić to regularnie.

Są również tak zwane: smart clothes, czyli legginsy wyszczuplające, które posiadają substancje zmniejszające widoczność cellulitu.

Opcji jest dużo, wybór zawsze należy do Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać akcesoria kuchenne?
Jak przechowywać akcesoria kuchenne?
Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest królestwem każdej prawdziwej pani domu. Tak, jak każdy mężczyzna w garażu posiada mnóstwo […]
Jak usprawnić działania windykacyjne
Jak usprawnić działania windykacyjne
Wykonywanie pracy zawodowej zawsze wiąże się z koniecznością nawiązywania relacji z innymi osobami. Mogą to być zarówno kontrahenci, partnerzy biznesowi, […]
Modny i nietuzinkowy wygląd – jakie ubrania warto posiadać w swojej garderobie?
Modny i nietuzinkowy wygląd – jakie ubrania warto posiadać w swojej garderobie?
Wygląd to jeden z ważniejszych elementów naszej autoprezentacji. Poprzez ubiór możemy wyrażać siebie, wskazywać na nasz nastrój czy wreszcie po […]
Ostatnie wpisy
Polecamy