W okresie zimowym mamy do czynienia z wyjątkowo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym zwłaszcza niską temperaturą oraz mroźnym wiatrem. Aby skutecznie ochronić się przed szkodliwym wpływem tych czynników na zdrowie, warto nosić m.in. ciepłą czapkę. Przy jej wyborze konieczne jest zawsze wzięcie pod uwagę kilku ważnych parametrów – przede wszystkim materiału wykonania i ogólnej stylistyki. Mnóstwo ciekawych czapek męskich i damskich znajdziemy na https://www.sterkowski.pl/68-czapki.

Nakrycie głowy musi nam odpowiadać pod każdym względem

Decydując się na zakup czapki zimowej, powinniśmy w pierwszej kolejności zainteresować się materiałem, z którego została uszyta. W mroźne dni zdecydowanie najlepiej sprawdzają się egzemplarze wełniane o grubym splocie, ponieważ mają znakomite właściwości termoizolacyjne, a jednocześnie gwarantują skórze pełną oddychalność. Alternatywę stanowią czapki bawełniane, które są miękkie i wyjątkowo przyjemne w dotyku, a także wersje polarowe, charakteryzujące się ponadprzeciętną lekkością.

Nie warto natomiast zawracać sobie głowy produktami wykonanymi w stu procentach z akrylu czy innych tworzyw sztucznych, bo nie kumulują ciepła, z czasem mechacą się i wyglądają niezbyt estetycznie. Ich jedyne zalety to tak naprawdę niska cena i duża wytrzymałość.

Drugie istotne kryterium wyboru to styl, w jakim zaprojektowana została czapka. Do wyboru mamy modele klasyczne (pozbawione jakichkolwiek dekoracji i utrzymane w stonowanej kolorystyce), uszatki (z futerkowym podszyciem i specyficznymi klapkami zabezpieczającymi uszy przed mrozem), wersje z pomponem (dla młodszych osób) oraz smerfetki (o przedłużonym kształcie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =