Jednym z coraz częściej wykorzystywanych w domach materiałów opałowych jest pellet, nazywany też często zielonym węglem. Określenie to nie jest przypadkowe: wykonywany z drzewa pellet wyróżnia się tym, że jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż standardowy węgiel, a osoby, które decydują się właśnie na ten typ opału do domowego pieca, często robią to właśnie z powodu jego ekologicznych właściwości.

Podstawowe zalety pelletu w ogrzewaniu mieszkań

Pellet jest opałem, który należy do popularnej dziś grupy tzw. paliw odnawialnych i stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, ale niestety mocno zanieczyszczających środowisko metod ogrzewania budynków. Jeśli interesuje nas dobrej jakości pellet Wrocław to miasto, w którym znajdziemy taki w atrakcyjnych cenach. Poza walorami czysto ekologicznymi ten typ opału ma jednak znacznie więcej korzyści.

Pellet jest materiałem wysokokalorycznym, wytwarzanych z surowców odnawialnych pochodzących z roślin (drzewa), dzięki temu niewykorzystany ulega biodegracji, a wykorzystany w domowych kotłach ogrzewania zapewnia szybkie dostarczenie ciepła do danej powierzchni i długie utrzymywanie się wewnątrz właściwej temperatury. Ekonomiczne zużycie pelletu gwarantuje też niższe koszty wytworzenia energii i sprawia, że za ciepło nie płaci się tyle, ile w przypadku innych metod ogrzewania domowego. Dodatkowym plusem jest mała zawartość popiołu wydzielana przy jego spalaniu, co sprawia, że jest on materiałem niebrudzącym.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Pellet Robin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − trzy =