Zastosowanie

Produkty gumowe i silikonowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Od żywności po sprzęt medyczny, od materiałów budowlanych po zabawki, produkty gumowe i silikonowe są wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach. Są one bardzo popularne ze względu na swoje doskonałe właściwości, takie jak elastyczność, sprężystość, wytrzymałość i niska cena. Produkty gumowe i silikonowe mają szeroki zakres zastosowań, co sprawia, że są bardzo ważne w naszym życiu. Dobrym przykładem są uszczelki silikonowe, które wykorzystuje się do uszczelniania starych okien.

Kauczuk i silikon

Kauczuk i silikon to materiały wykonane z polimerów lub makrocząsteczek składających się z wielu powtarzających się jednostek połączonych ze sobą w celu utworzenia dużej cząsteczki. Polimer to duża cząsteczka złożona z wielu identycznych mniejszych cząsteczek (monomerów) połączonych ze sobą wiązaniami kowalencyjnymi. Poszczególne monomery nazywane są jednostkami powtarzającymi lub składnikami monomeru.

Typy gum

Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów gumy: guma naturalna (NR), guma syntetyczna (SBR), guma butadienowo-styrenowa (SBR), guma chloroprenowa (CR) i monomer etylenowo-propylenowo-dienowy (EPDM). Niektóre przykłady powszechnych zastosowań tych rodzajów gumy obejmują węże/pasy/uszczelki/sznurki/sznurki/formy itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dwanaście =