Wagi pomostowe to prawdziwe urządzenia do zadań specjalnych. Zazwyczaj są one zabudowywane w gruncie i służą do ważenia pojazdu wraz z ładunkiem. Są powszechnie stosowane w przemyśle ciężkim oraz branży handlu hurtowego. Cechuje je przede wszystkim niezwykła wytrzymałość i spore rozmiary. Znajdziemy je przykładowo w punktach kontroli przy niektórych autostradach.

Waga pomostowa w praktyce

Urządzenia tego rodzaju są skalowane bardzo wysoko. Niektóre modele pozwalają na dokładne zważenie pojazdów czy towaru nawet do kilkunastu ton. Strony przedsiębiorstw zajmujących się wagami, takie jak https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-pomostowe/21 oferują spory przekrój przeróżnych rozwiązań. j

Wagi pomostowe są najczęściej stosowane do prowadzenia ewidencji przewożonych ładunków i kontroli pojazdów. Znajdziemy je też przykładowo w zakładach sprzedających wszelkiego rodzaju kruszywo, piasek czy węgiel. Dzięki nim możliwe jest odmierzenie i ewidencja ilości sprzedawanego towaru. Wagi takie posiada też wiele firm spedycyjnych, muszą one bowiem dokumentować ciężar swoich pojazdów i kontrolować, czy nie dochodzi do przeładowania. 

Rozwiązania nietypowe

Choć są one dość rzadkim rozwiązaniem, istnieją też mobilne wagi pomostowe. Najłatwiej spotkać je w służbie Inspekcji Transportu Drogowego, na złomowiskach oraz w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Czasem stosuje się je też w składach budowlanych, rolnictwie i produkcji. Zastosowanie tego rodzaju urządzeń jest ogromne, sprawdzą się one praktycznie wszędzie tam, gdzie nie sprawdzają się rozwiązania tradycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + siedemnaście =