Wagi pomostowe to prawdziwe urządzenia do zadań specjalnych. Zazwyczaj są one zabudowywane w gruncie i służą do ważenia pojazdu wraz z ładunkiem. Są powszechnie stosowane w przemyśle ciężkim oraz branży handlu hurtowego. Cechuje je przede wszystkim niezwykła wytrzymałość i spore rozmiary. Znajdziemy je przykładowo w punktach kontroli przy niektórych autostradach.

Waga pomostowa w praktyce

Urządzenia tego rodzaju są skalowane bardzo wysoko. Niektóre modele pozwalają na dokładne zważenie pojazdów czy towaru nawet do kilkunastu ton. Strony przedsiębiorstw zajmujących się wagami, takie jak https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-pomostowe/21 oferują spory przekrój przeróżnych rozwiązań. j

Wagi pomostowe są najczęściej stosowane do prowadzenia ewidencji przewożonych ładunków i kontroli pojazdów. Znajdziemy je też przykładowo w zakładach sprzedających wszelkiego rodzaju kruszywo, piasek czy węgiel. Dzięki nim możliwe jest odmierzenie i ewidencja ilości sprzedawanego towaru. Wagi takie posiada też wiele firm spedycyjnych, muszą one bowiem dokumentować ciężar swoich pojazdów i kontrolować, czy nie dochodzi do przeładowania. 

Rozwiązania nietypowe

Choć są one dość rzadkim rozwiązaniem, istnieją też mobilne wagi pomostowe. Najłatwiej spotkać je w służbie Inspekcji Transportu Drogowego, na złomowiskach oraz w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Czasem stosuje się je też w składach budowlanych, rolnictwie i produkcji. Zastosowanie tego rodzaju urządzeń jest ogromne, sprawdzą się one praktycznie wszędzie tam, gdzie nie sprawdzają się rozwiązania tradycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 4 =