Motoreduktor ślimakowy to inaczej przekładnia ślimakowa. Jest to urządzenie mechaniczne, które służy do przenoszenia obciążeń z jednoczesną zmianą parametrów takich jak na przykład moc. Co ważne, motoreduktor, jak sama nazwa wskazuje, ma zdolność redukowania mocy – samohamowania. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu właściwego tempa i wydajności pracy.

Różnorodne motoreduktory ślimakowe

Motoreduktory ślimakowe to szeroki dział, obejmujący wiele różnych elementów konstrukcyjnych. Różnią się między sobą za pomocą takich parametrów jak choćby materiał wykonania, wielkości mechaniczne czy też rodzaj mocowania. O poszczególnych cechach możesz dowiedzieć się więcej, zaglądając pod adres https://sempolska.com.pl/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Motoreduktory ślimakowe z samohamowaniem

Jak już wspomnieliśmy, przekładnie ślimakowe odznaczają się zdolnością do samohamowania. Proces ten potencjalnie może prowadzić do powstawania sporego tarcia, ale w przypadku motoreduktorów nie stanowi ono problemu. Wspomaga proces samohamowania, który służy do wytrącania nadmiernych energii.

W ten sposób motoreduktory znajdują podwójne zastosowanie: zarówno jako przekładnie ślimakowe, jak również jako hamulce. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowych elementów, które skomplikowałyby niepotrzebnie cały układ. W efekcie motoreduktory ślimakowe mogą być więc stosowane w różnorodnych rozwiązaniach technicznych, w tym w układach napędowych i dźwignikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dziesięć =