Kupno wózka widłowego wiąże się ze sporym wydatkiem dla firmy. Z tego też powodu jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Tak jak i inne sprzęty, tak i wózek może z czasem ulec awarii, na którą warto być przygotowanym. Zobaczmy, jakie usterki najczęściej występują w tym rodzaju pojazdów.

Najczęstsze usterki wózków widłowych

Jednym z najczęściej występujących problemów w wózkach widłowych jest problem z podnoszeniem i opuszczaniem wideł. Przyczyną tej usterki może być uszkodzenie złączy lub zaworów, możliwa jest także usterka połączeń liniowych. Pojawiają się także awarie układu kierowniczego, ze skrzynią biegów, a także trudności z uruchomieniem silnika lub jego nierównomierna praca. Awarii mogą ulec także same widły. Jedne z częstszych uszkodzeń to ich wygięcie lub skręcenie. Usterki nie omijają również łańcuchów, gdyż powszechnie występujące problemy to korozja, pęknięcia czy też uszkodzenia przeciążeniowe. Czasami pojawiają się także problemy z oponami, dlatego też ważne jest regularne sprawdzanie stanu bieżnik oraz poziomu ciśnienia. 

Jeżeli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu wózka widłowego, należy jak najszybciej oddać wadliwy sprzęt do serwisu. Decydując się na usługi sprawdzonej firmy, takiej jak ta ze strony http://serwis-mjk.pl/, możemy liczyć na szybką i sprawną naprawę. Najczęściej polega ona na wymianie wadliwej części na nową. Warto mieć na uwadze, iż korzystanie z niewłaściwie działającej maszyny może prowadzić do poważniejszych awarii sprzętu, a nawet wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + siedemnaście =