Podstawowa wiedza dotycząca udzielenia pierwszej pomocy jest potrzebna każdemu z nas. Ta cenna umiejętność może niekiedy uratować czyjeś życie. Sytuacje zagrożenia życia i zdrowia mogą występować w różnych miejscach – także w zakładzie pracy. Z tego też powodu pracodawcy wyznaczają osoby, które powinny przejść kurs z zakresu pierwszej pomocy. Zobaczmy, jak powinien on wyglądać i o czym należy pamiętać podczas jego organizacji.

Kurs pierwszej pomocy w zakładzie pracy – co należy o nim wiedzieć?

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie niezbędnych środków, do udzielenia pierwszej pomocy. Musi on także wyznaczyć pracowników, którzy podejmą się tego zadania i decyduje o osobie przeszkolonej.  Nie ma z kolei określonych kwalifikacji, które powinna posiadać wyznaczona osoba. Elementarną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oferuje szkolenie BHP Warszawa Śródmieście jest idealnym miejscem, które warto wybrać, decydując się na profesjonalny kurs.

Ważne jest to, by wydelegowany pracownik nabył odpowiednie umiejętności, które będą dostosowane do zagrożeń występujących w danym zakładzie. Inne niebezpieczeństwa mogą pojawiać się w biurze, inne zaś w magazynie lub hali. Czasami wystarczające może być kilkudniowe szkolenie, w innych przypadkach konieczne będzie ukończenie wielogodzinnego kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W niektórych miejscach pracy, takich jak szkoły, przedszkola i pozostałe placówki oświatowe, obowiązkowym szkoleniem powinien być objęty niemal cały personel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + siedemnaście =