Właściciele pokaźnych zbiorów książek, nieraz stoją przed ciężkim dylematem – gdzie trzymać swoją domową biblioteczkę? Niektórzy umieszczają książki w każdym wolnym miejscu, co nie jest łatwym zadaniem, gdy ich ilość stale rośnie. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób przechowywać nasze zbiory, nawet w małym mieszkaniu.

Domowa biblioteka

Jak się okazuje, trzymanie książek w domu nie musi być kłopotliwe, wystarczy dobra organizacja. Jednym z pomysłów jest domowa biblioteczka – można ją kupić w gotowej formie w sklepach meblowych. Występuje w postaci mniejszych lub większych regałów, więc można ją dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości przestrzennych. Alternatywą może być zamówienie regału u stolarza, co daje większą swobodę wyboru, np. w kwestii kolorystyki czy rozmieszczenia półek.

Innym rozwiązaniem są klasyczne półki na książki. W taki sposób można je przechowywać nawet w kuchni- zwłaszcza te z przepisami kulinarnymi. Innym pomysłem jest przechowywanie swoich księgozbiorów w salonie lub przedpokoju. Obecnie znaleźć można różnego rodzaju półki, np. w kształcie plastra miodu, drzewa lub napisu, co może być również ciekawą dekoracją, która może ożywić pomieszczenie. Gdy mieszkamy w domu, w którym są schody, można przestrzeń pod nimi wykorzystać właśnie w tym celu. Wykonanie specjalnego schowka z półkami na książki jest świetnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni. Nasze zbiory w zamkniętym pomieszczeniu nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca i nie ulegną zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =