Picie kawy – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest powszechnie spożywana w wielu krajach i to już od wieków. Kawa stała się tak popularna, że każdego roku na świecie wypija się ponad 100 miliardów filiżanek! Ale jakie są korzyści zdrowotne z picia kawy?

Kawa jest dobra dla Twojego serca

Picie kawy jest związane z niższym ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia (CVD). Badanie opublikowane w European Journal of Epidemiology wykazało, że picie kawy było związane z niższymi wskaźnikami chorób serca, udaru i śmierci ze wszystkich przyczyn. Im więcej kawy piłeś, tym niższe było Twoje ryzyko.

Kawa może pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2

Istnieją pewne dowody na to, że kawa może chronić przed cukrzycą typu 2. Metaanaliza badań obserwacyjnych wykazała, że osoby, które piły więcej niż cztery filiżanki kawy dziennie, miały niższe ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 niż osoby, które w ogóle nie piły kawy. W innym badaniu stwierdzono, że osoby, które piły cztery lub więcej filiżanek dziennie, były mniej narażone na rozwój upośledzonej tolerancji glukozy w czasie w porównaniu z osobami, które w ogóle nie piły kawy.

Kawa może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera i demencji

Niektóre badania sugerują, że picie trzech do pięciu filiżanek kawy z kofeiną dziennie może zmniejszyć ryzyko demencji i choroby Alzheimera nawet o 65%. Może to być spowodowane tym, że kofeina wydaje się blokować enzym zwany fosfodiesterazy-4 (PDE4).

Jeśli chcesz nabyć kawę, to koniecznie sprawdź stronę: https://mkfresh.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najważniejszy sprzęt do surfingu
Najważniejszy sprzęt do surfingu
Piaszczysta plaża, błękitne morze, wiatr we włosach i poczucie wolności – takie wyobrażenia sprawiają, że wielu z nas marzy o […]
Czy zakup domu z drugiej ręki to dobry pomysł?
Czy zakup domu z drugiej ręki to dobry pomysł?
Każda osoba rozglądająca się za nowym lokum ma pewne oczekiwania. Wymagania mogą dotyczyć standardu nieruchomości, lokalizacji oraz dodatkowych udogodnień. Często […]
Lekkie obuwie pasujące do letnich sukienek
Lekkie obuwie pasujące do letnich sukienek
Latem chętnie i często sięgamy po sukienki. Nie ma w tym nic dziwnego. Są piękne, kobiece i zwiewne, dzięki czemu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy