Paczkomaty zyskały ogromną popularność w czasie pandemii koronawirusa. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jako jedyne pozwalają na nadawanie i odbiór przesyłek bez kontaktu międzyludzkiego. Okazuje się jednak, że nie jest to ich jedyna zaleta, a mnogość walorów docenia coraz więcej użytkowników. Poznaj najważniejsze zalety paczkomatów i Ty również zacznij z nich korzystać. 

Nieograniczony dostęp

Paczkomaty są dostępne przez całą dobę. Oznacza to, że możesz nadać lub odebrać paczkę, kiedy tylko masz na to czas lub ochotę. W przypadku usług tradycyjnej poczty musisz uwzględnić ograniczenia związane z otwarciem placówki, a wybierając kuriera, musisz na niego czekać pod wskazanym adresem. W przypadku paczkomatów ten problem znika zupełnie, na odebranie paczki masz 48 godzin. 

Intuicyjna obsługa 

Z paczkomatów korzysta się łatwo. Wystarczy nacisnąć na panelu InPost nadaj paczkę i postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Później już tylko należy włożyć przesyłkę do otwartej skrytki i tyle. Cały proces trwa nie dłużej niż kilkanaście sekund. Podobnie jest z odbieraniem przesyłek. Dostaniesz maila bądź SMS-a z kodem, wtedy możesz odebrać paczkę w najbliższym paczkomacie.

Niski koszt usługi 

Paczkomat jest obecnie najtańszą usługą kurierską, jaka jest dostępna na rynku. Jeśli masowo wysyłasz paczki albo je odbierasz, ta opcja pozwoli Ci generować naprawdę spore oszczędności. Kosztuje mniej, niż zamawianie usługi kurierskiej pod wskazany adres i jest znacznie tańsza, aniżeli usługi tradycyjnej poczty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =