Przegląd techniczny kasy – kiedy go dokonać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel kasy fiskalnej, niezależnie od jej rodzaju ma obowiązek dokonywania regularnych przeglądów technicznych. Po stronie właściciela leży odpowiedzialność, aby taka kontrola odbyła się w terminie, dlatego warto pamiętać o tej konieczności odpowiednio wcześnie. Regularnie wykonywana inspekcja stanu technicznego kasy ma bowiem duży wpływ na jej żywotność.

Częstotliwość

Kasę fiskalną należy poddawać technicznemu przeglądowi przynajmniej raz na 2 lata. W razie potrzeby można to robić częściej. Nowoczesne urządzenia są w stanie same zasygnalizować zbliżający się termin przeglądu, co jest bardzo praktyczną funkcją.

Na czym polega

Według stosownych przepisów, przegląd techniczny kas fiskalnych obejmuje takie czynności jak: kontrola stanu akumulatorów, modułu i pamięci, wyświetlacza, plomb i obudowy kasy, a także samego programu pracy, w tym emisji i czytelności dokumentów drukowanych przez urządzenie. Jest to zatem kompleksowa ocena wszystkich komponentów.

Kara za brak przeglądu

Przeoczenie terminu na dokonanie przeglądu skutkuje nałożeniem na przedsiębiorcę grzywny w wysokości 300 zł. Jeśli dodatkowo właściciel skorzystał z ulgi przy zakupie kasy, należy ją zwrócić, jeśli w ciągu 3 lat od zakupu nie zostanie wykonany przegląd.

Kto wykonuje

Przeglądu technicznego może dokonać tylko uprawniony do tego serwisant. Autoryzowany punkt ma 5 dni na to, aby skontrolować stan urządzenia po tym, jak zostało wysłane zgłoszenie. Jeśli szukamy miejsca, gdzie wykonywany jest serwis kas fiskalnych Łódź, Kraków czy Wrocław to główne miasta, gdzie są świadczone tego typu usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o włosy?
Jak dbać o włosy?
Pielęgnacja włosów jest ważnym elementem higieny każdego dnia. Na początku warto jest przede wszystkim poznać nasze włosy. Czy są porowate, […]
Pomysły na prezent dla mężczyzny
Pomysły na prezent dla mężczyzny
My kobiety mamy raczej niewiele okazji ku zrobieniu ciekawego, a jednocześnie praktycznego prezentu swoim mężczyznom. Niezależnie od tego, czy są […]
Panele solarne do kamperów – czy to dobra inwestycja?
Panele solarne do kamperów – czy to dobra inwestycja?
Jeśli jesteś kamperem lub RVer, prawdopodobnie myślałeś o panelach słonecznych dla swojego sprzętu kempingowego. Panele słoneczne są doskonałym sposobem na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy