Przegląd techniczny kasy – kiedy go dokonać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel kasy fiskalnej, niezależnie od jej rodzaju ma obowiązek dokonywania regularnych przeglądów technicznych. Po stronie właściciela leży odpowiedzialność, aby taka kontrola odbyła się w terminie, dlatego warto pamiętać o tej konieczności odpowiednio wcześnie. Regularnie wykonywana inspekcja stanu technicznego kasy ma bowiem duży wpływ na jej żywotność.

Częstotliwość

Kasę fiskalną należy poddawać technicznemu przeglądowi przynajmniej raz na 2 lata. W razie potrzeby można to robić częściej. Nowoczesne urządzenia są w stanie same zasygnalizować zbliżający się termin przeglądu, co jest bardzo praktyczną funkcją.

Na czym polega

Według stosownych przepisów, przegląd techniczny kas fiskalnych obejmuje takie czynności jak: kontrola stanu akumulatorów, modułu i pamięci, wyświetlacza, plomb i obudowy kasy, a także samego programu pracy, w tym emisji i czytelności dokumentów drukowanych przez urządzenie. Jest to zatem kompleksowa ocena wszystkich komponentów.

Kara za brak przeglądu

Przeoczenie terminu na dokonanie przeglądu skutkuje nałożeniem na przedsiębiorcę grzywny w wysokości 300 zł. Jeśli dodatkowo właściciel skorzystał z ulgi przy zakupie kasy, należy ją zwrócić, jeśli w ciągu 3 lat od zakupu nie zostanie wykonany przegląd.

Kto wykonuje

Przeglądu technicznego może dokonać tylko uprawniony do tego serwisant. Autoryzowany punkt ma 5 dni na to, aby skontrolować stan urządzenia po tym, jak zostało wysłane zgłoszenie. Jeśli szukamy miejsca, gdzie wykonywany jest serwis kas fiskalnych Łódź, Kraków czy Wrocław to główne miasta, gdzie są świadczone tego typu usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble tapicerowane do sypialni
Meble tapicerowane do sypialni
Aranżowanie sypialni może wydawać się niezbyt skomplikowanym zadaniem. Wiele osób zakłada, że skoro będzie służyła wyłącznie domownikom, to nie trzeba […]
Zadaszenia basenowe – co warto wiedzieć przed zakupem?
Zadaszenia basenowe – co warto wiedzieć przed zakupem?
Zadaszenia basenu to bardzo przydatne dodatkowe elementy pływalni. Zmieniają one możliwości i właściwości basenu, niosąc wiele korzyści dla posiadacza. Duży […]
Sklep z kosmetykami – czy to dobry pomysł na biznes?
Sklep z kosmetykami – czy to dobry pomysł na biznes?
Internetowe sklepy z kosmetykami cieszą się sporą popularnością klientów i trudno się temu dziwić. Zapewniają dobrej jakości towar w zdecydowanie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy