Bezpieczna koloryzacja włosów – jak przygotować włosy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Powodów do farbowania może być wiele. Siwe pasma, potrzeba zmiany czy fakt, że naturalny kolor się nie podoba. Niezależnie jednak od tego, jakie są powody takiej decyzji, miej na uwadze, że najważniejsze jest to, by przed przystąpieniem do zabiegu włosy były zdrowe oraz zadbane.

Jak przygotować włosy do farbowania u fryzjera?

Warto zadbać o odpowiednią kondycję włosów przed wizytą w salonie. Jeśli bowiem zdecydujesz się na ich koloryzację w stanie zniszczonym, z ubytkami kreatyny czy otwartymi łuskami efekt może być niezadowalający. Nawet jeśli po samej koloryzacji będzie się wydawać, że fryzura znacząco poprawiła swój wygląd, prawdopodobnie będzie to efekt krótkotrwały. Najlepiej przed wizytą udaj się do zaufanego salonu i poproś o poradę dotyczącą pielęgnacji dopasowanej do Twoich włosów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że stosujesz odpowiednie kosmetyki.

Choć koloryzacja u fryzjera może być sporym wydatkiem, czasami lepiej wydać trochę więcej i cieszyć się długotrwałym efektem. Farbowanie po kosztach, szczególnie w niesprawdzonym salonie może skończyć się niesatysfakcjonującym efektem lub – co gorsza – znaczącym pogorszeniem stanu włosów. W takiej sytuacji będziesz zmuszona wydać znacznie więcej na ratowanie sytuacji.

Farbowanie włosów w domu

Jeśli koloryzacja u profesjonalisty to dla Ciebie zbyt duży wydatek lub zwyczajnie wolisz brać sprawy w swoje ręce, pozostaje opcja samodzielnego farbowania. W tym celu konieczny jest zakup odpowiednich produktów. Najważniejsza będzie oczywiście sama farba – w tym celu możemy udać się do drogerii lub sklepu internetowego. Miej na uwadze, że farby sklepowe są dużo mocniejsze niż te stosowane u fryzjera i zdecydowanie silniej ingerują w strukturę włosa. W sklepach internetowych można jednak zakupić farby stosowane w salonach fryzjerskich. Farby profesjonalne są bardziej wydajne i lepiej oddają kolor, jak również są dużo trwalsze. W takiej sytuacji musisz pamiętać o zakupieniu pozostałych elementów zestawu. Powinny to być: oksydant (najbezpieczniej tej samej marki, co farba), miseczka, pędzelek do nakładania oraz rękawiczki fryzjerskie do farbowania. Te produkty można znaleźć na stronie https://beabeleza.pl/8367-rekawiczki-fryzjerskie-do-farbowania-wlosow.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Koloryzacja znacząco wpływa na kondycję włosów. Farbowanie wysusza pasma i sprawia, że stają się bardziej łamliwe. Odpowiednia pielęgnacja może jednak temu zapobiec. Dzięki kosmetykom dedykowanym dla włosów farbowanych będziesz mogła również dłużej się cieszyć pięknym kolorem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kazam i Huaweii – na czym polega ich popularność
Kazam i Huaweii – na czym polega ich popularność
Jaki powinien być dobry smartfon? Przede wszystkim powinien być ładny i elegancki. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami – dodają nam […]
Małe i praktyczne kuchenne akcesoria
Małe i praktyczne kuchenne akcesoria
Kuchnia to miejsce, gdzie na co dzień wykonujemy rozmaite czynności związane bezpośrednio z przygotowywaniem posiłków. Aby w znacznym stopniu sobie […]
Strój na siłownię – jak kupić odpowiednią odzież?
Strój na siłownię – jak kupić odpowiednią odzież?
W ostatnim czasie sportowy tryb życia stał się bardzo ważnym elementem dużej grupy osób. Wśród mężczyzn bardzo popularna stała się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy