Styl pomieszczenia można skutecznie podkreślić odpowiednim oświetleniem. To właśnie gra świateł sprawi, że nasze wnętrze nabierze pożądanego charakteru. Wybór odpowiedniej lampy nie jest prosty, szczególnie jeśli chcemy, aby jednocześnie stanowiła ona dekorację i wystarczająco doświetlała pomieszczenie. Jak zatem wybrać oświetlenie do salonu połączonego z jadalnią, aby spełniało ono nasze wymagania?

Nie ograniczaj się do jednego źródła światła

To bardzo ważna zasada, dzięki której łatwiej nam będzie osiągnąć wymarzony efekt, a więc zbudować odpowiedni klimat w pomieszczeniu oraz doświetlić pożądane miejsca. Idealnym rozwiązaniem jest lampa wisząca nad stół w jadalni. Dzięki niej, podczas spożywania posiłków będziemy mieć doskonałe oświetlenie nad stołem, bez konieczności włączania światła w całym salonie. Dodatkowo, taka lampa wygląda naprawdę efektownie, szczególnie jeśli zawiesimy ją odpowiednio nisko nad stołem.

A czym doświetlić resztę salonu? To wszystko zależy od stylu, w jakim urządziliśmy wnętrze. W klimat industrialny, minimalistyczny dobrze wkomponują się lampy wiszące metalowe, do stylu boho – blisko natury odpowiednie będą lampy z kloszem wykonanym np z bambusa. Możemy też pójść w stronę nowoczesności i wykorzystać oświetlenie z pasków ledowych. Ciekawym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie oświetlenia bocznego, z lamp stojących, lub kinkietów na ścianie. Możliwości mamy wiele, a na rynku znajduje się tak wiele produktów, że podjęcie decyzji na pewno nie zajmie nam 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − cztery =