Czy dzierżawa drukarki dla firmy się opłaca?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawny, nowoczesny sprzęt biurowy to podstawa dobrze działającej organizacji. Ale jak wiadomo, wysokiej klasy sprzęt biurowy, taki jak drukarki czy kserokopiarki nie należy do tanich. W ostatnich latach na popularności coraz bardziej zyskuje dzierżawa drukarek w firmie. Warto pochylić się nad tym rozwiązaniem i zastanowić, w jakich sytuacjach i dla kogo jest to opłacalne.

Dzierżawa drukarki – sposób na redukcję kosztów w firmie

Podstawową zaletą, jaką niesie ze sobą dzierżawa sprzętu biurowego, jest możliwość zaopatrzenia się w dużo lepszy, bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt niż moglibyśmy sobie na to pozwolić finansując w całości jego zakup. Poza tym, korzystając z tego rozwiązania, znamy stałe, comiesięczne koszty utrzymania sprzętu w naszej firmie, co zdecydowanie ułatwia proces planowania wydatków.

Na sporą uwagę zasługuje również fakt, iż wraz z dzierżawą otrzymujemy pełną usługę serwisową, a więc naprawa drukarek Canon, czy sprzętu innych światowych producentów nie będzie już spędzała nam snu z powiek. Stały dostęp do profesjonalistów w zakresie serwisowania urządzeń biurowych pozwala na nieprzerwaną pracę w naszej firmie.

Patrząc na dzierżawę również od strony księgowości, jest to bardzo opłacalne działanie. Rozwiązanie to powoduje bowiem zmniejszenie podatku dochodowego firmy, ponieważ wszystkie koszty związane z obsługą umowy dzierżawy są kosztami uzyskania przychodu, a cała inwestycja finansowana jest ze środków obrotowych. Wszystkie te działania powodują zwiększenie płynności finansowej i poprawę ogólnej kondycji naszej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najważniejszy sprzęt do surfingu
Najważniejszy sprzęt do surfingu
Piaszczysta plaża, błękitne morze, wiatr we włosach i poczucie wolności – takie wyobrażenia sprawiają, że wielu z nas marzy o […]
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Awarie zdarzają się w każdym domu w najmniej spodziewanych chwilach, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w swój […]
Dieta – jaka powinna być?
Dieta – jaka powinna być?
Być może wiesz, co należy jeść, aby schudnąć lub zyskać mięśnie, ale jak upewnić się, że spożywasz odpowiednie pokarmy? Dieta […]
Ostatnie wpisy
Polecamy