Ostatnimi czasy turystyka rowerowa stała się niezwykle popularną formą rekreacji wśród Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na wyruszenie rowerem w poszukiwaniu różnego rodzaju atrakcji, które będą w stanie oderwać je od życia codziennego. Okazuje się, iż Polska jest idealnym miejscem do odbycia takiej małej podróży. Gdzie jednak wybrać się w poszukiwaniu przygód rowerowych?

Nad morze rowerem – świetna myśl!

Kaszuby stanowią jeden z najbardziej urzekających zakątków Polski. Wycieczka, która pozwoli zwiedzić Kaszuby rowerem wyróżniać będzie się sporą ilością adrenaliny, ale też mnóstwem majestatycznych krajobrazów. Zielone lasy, kręte ścieżki, liczne pagórki i doliny oraz wyraźnie wyczuwalna nadmorska bryza to nieliczne zalety Kaszub. Nie można też przejść obojętnie obok wielu ciekawych zabytków, które mogą stać się ciekawym urozmaiceniem podczas rowerowej przejażdżki. Zwiedzić można tu przykładowo Skansen we Wdzydzach Kiszewskich czy też Rynek w Chojnicach. Warto więc wyruszyć na Kaszuby rowerem, by poznać te malownicze miejsca.

Inne warte polecenia zakątki

Na rowerową przygodę warto wybrać się również na Mazury. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest niezwykle pięknym zakątkiem Polski. Stanowi idealny cel podróży rowerowych, podczas których można się zakochać w licznych lasach i jeziorach. Kolejnym ciekawym miejscem jest Roztocze. Znajdujące się tam trasy rowerowe cechują się wręcz rekreacyjnym charakterem, co sprawia, że jest to miejsce odpowiednie na przejażdżkę nawet dla rowerowych laików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 4 =